JUDJI IDE: Tako loše što su mu uzeli super licencu

2006. godine ekipe Jordan i Minardi oprostili su se od konkurencije, a njihovo nasljeđe u imidžu Spykera i Super Agurija također je F1 donijelo mnoga nova imena.

pri Japanski timkoju je osnovao bivši trkač Larousse, Zakspeed, Footwork i Jordan, Aguri Suzuki, kladim se na domaću ekipu koju čine bivši BAR-Honda trkač, Takuma-sato i novak Yuji Ide.

Sato je već bio tamo etablirani trkač u F1 i imao je status prvog vozača, a tada se 31-godišnja Ida nije našla u kraljevskoj klasi moto-sporta - njegova F1-karijera bila je rasipanje samo četiri utrke, jer ga je udario sudar s Christian Albers (Spyker) uključen GP San Marino u FIA-i su uzeli superligaš.

Yuji Ida nije si točno dao ime u F1.

FIA bio je gotovo prisiljen na takvu odluku jer je nekoliko timova i vozača izrazilo zabrinutost zbog Idea opasna vožnja, Karikiranu zastavu vidio je samo jednom u četiri utrke kad je završio trinaesti Australijski GP.

Udario je u dno cijevi desno dvoboj s Albersom u Imoli, kad je Ide prevrnuo nesretnog Nizozemca u pijesak manevriranjem s unutarnje strane desnog skretanja. albers optužio je Japanca da ga pokušava srušiti sa staze i FIA se složila s njim.

Aguri Suzuki prihvatio je odluku krovne organizacije, ali nadao se da će Ide ipak dobiti drugu priliku. Od tog brašna tada nikad nije bilo kruha i Ide zaključila vaša avantura u F1.

Sljedećih je godina Ide proveo u Formule Nippona i serije Super gt, ali nigdje uvjereno, u deset godina dva puta je završio na postolju i ukupno je zauzeo tri puta 11. mjesto u seriji Super GT. Ipak, teško bi bilo tvrditi da je on Yuji Ide prije dolaska na F1 loš vozač i nije zaslužio priliku.

Istina je da nije uspio osvojiti nijedno prvenstvo, ali je zato u prvenstvu 1999. godine Super gt osvojio je drugo mjesto, a također završio na drugom mjestu u Formule Nippona u 2005. godini