AITKEN će svoj debi Formule 1 odraditi na štajerskom GP-u

Jack Aitken, trkač Formule 2, ovog će vikenda biti na Velikoj nagradi Štajerske Red Bull U Formuli 1 je debitirao u ringu jer će uzeti slobodan trening u petak.

24-godišnja Aitken ove godine planirano je odraditi jednu besplatnu praksu Formule 1 u trkačkom automobilu FW43 timovi Vilijama. Tim iz lug također planira svog natjecatelja iz Formule 2 natjecati u tri utrke vikenda Roy Nissany.

Jack Aitken rekao je: "Ova mi je čast čast povjeriti se i odlučna sam pokazati da je to dobro utemeljeno. Pokazat ću ono što znam."Dvostruki prvak Formula Renault 2.0 ima godina 2017 u seriji GP3 (sada Formula 3) natjecao se s trenutnim Williamsovim stalnim trkačem George Russell, Aitken se zatim preselio u Formula 2 i prošlogodišnje prvenstvo završio na petom mjestu gdje je s ekipom Polja pobijedio u tri utrke.

Pored Aitkena, Roy Nissany će ove godine igrati i za Williamsa u tri slobodna treninga.

S timom Polja nastupa i u ovogodišnjem prvenstvu Formule 2, ali prvi trkački vikend mu je bio frustrirajući jer je primio subotnju trku 10-sekundi penal za zaustavljanje i zaustavljanje, jer je bio na krivom mjestu u krugu formacije. U utrci je sprinta koju je pobijedio u nedjelju Callum Illot, oporavio i sa osmo mjesto uhvatio zadnju točku.

RED BULL protiv MERCEDES-a: Hoće li sada stvarno eksplodirati?

WOLFF: Radio poruka BOTTAS-u "Hitna šasija zadana dva jedan" nije značila Multi 21!