UK GP, FP2: STROLL najbrža, ružna nesreća ALBONA

Najbržim vremenom drugog treninga Lance Stroll je još jednom pokazao da će se na ružičastu momčad u Silverstonu morati ozbiljno računati, iako ostaje činjenica da vremena na FP2 nisu baš mjerilo uspjeha u kvalifikacijama i na utrci .

Iznenađujuće, u drugom treningu postavio je najbolje vrijeme Lance Stroll, koji je postavio najbržu ocjenu dana s vremenom 1:27.364 minute. Na drugom mjestu, s manje od desetinke zaostatka, uspjeli su se zamahnuti Alex Albon, koji je kasnije u savijati Stowea loše se srušio u zaštitnu ogradu i pobrinuo se da prekine trening i tako također značajno prekrižio račune mnogih koji su htjeli ubaciti u to razdoblje treninga brzi krugovi, Srećom je tajlandski uspio je sam izaći iz automobila i nije mu upitno sutrašnji kvalifikacijski.

Među onima kojima je Albon brzi krug bio i trenutni lider u ukupnom poretku, Lewis Hamilton, koji je zatim pokušao ponovo, ali je bio predugo u jednom zavoju, pa je odustao od postavljanja brzog kruga i usredotočio se na dugotrajne simulacije.

Obama mercedes završili su "samo" na trećem i petom mjestu. Valtteri Bottas bio je treći sa zaostatkom od 0,157 sekundi, Lewis Hamilton na petoj je zaostajala tri desetine sekunde. Između njih je provalio Ferrarijev vozač Charles Leclerc (0.296). Nico Hulkenberg (Racing Point), koji zamjenjuje oboljelog od koronavirusa Checa Pereza, svoj drugi trening opet je ove godine završio u prvih deset, ovaj put na sedmom mjestu.

S druge strane Max Verstappen očito nije isprobao kvalifikacijske postavke i zato nije uspio ući ni u prvih deset, a i dalje mu ide na živce u brzom kompleksu Crvi i Becketti zakoračio mirno Romain Grosjean, koji se tamo vozio „prazničkim tempom“ i zaustavio brzi pokušaj Nizozemca.

Daniel Ricciardo testirali nove danas popodne aerodinamički elementi (tzv. bargeboards) i dno novog trkačkog automobila. Ujutro su zajedno sa suigračem Esteban Ocon zauzeo je sedmo i osmo mjesto, na drugom mjestu, Australac je završio na devetom mjestu, dok je Francuz završio trening na 13. mjestu.

Danas je imao posebno loš dan Sebastian Vettel, koji je ionako propustio prvu slobodnu vježbu, jer je i drugi u drugom više nego na stazi proveo u jamama, gdje su se mehaničari borili sa svojim trkačkim automobilom. Kad je bio na stazi, činilo se da je jako mučennjegovom Ferrari čak uspijeva zaobići krivulje trkališta unutra Silverstone.

Dobro su se snašli i u drugoj slobodnoj praksi Carlos Sainz na šesti i Pierre Gasly na osmom mjestu Vasseurova teza o konkurentnijim Alfa Romeo C39 međutim, djelomično se samo ispunio Kimi Räikönen na desetom mjestu.

Zanimljivi kvalifikacijski igrači nas definitivno čekaju sutra, a sve će oči upaliti Lijep Hülkenbergkoji ima lijepu priliku s Racing Point RP20 dolazi do dobrog polazišta. Tako barem meni Gumb Jensonnaglasivši: "Kad sve to uspi i prouči podatke koje je stekao današnjim testovima, siguran sam da ima dobre šanse da postigne sjajan rezultat ovog vikenda."

Možda se SERGIO PEREZ zarazio u Meksiku dok je posjećivao majku u bolnici?