in , ,

MERCEDES će se ovog vikenda utrkivati ​​u čast STIRLING MOSS-a

Mercedes je otkrio da će odati počast Siru Stirlingu Mossu u oba njegova trkačka automobila na utrci Grand Prix Formule 70.

Sir Stirling Moss umro u travnju ove godine u dobi od 90 godina, Nakon njegove smrti bili smo svjedoci masovnog izraza časti iz svijeta moto sporta. mahovina je kao prvak prvaka Formule 1 godine 1955 z mercedes na utrci v Aintree odnio je pobjedu s pole pozicije. Još tri puta ove sezone osvojio je drugo mjesto.

mahovina uglavnom je njegova karijera Formule 1 utrkivao sa logotip potkove na njegov trkački automobil u kojem je bio sedam rupa, Obitelj mahovina bila je velika ljubavnica jahanje konja in sedem bio je sretan broj Mossa i njegova majka.  Mercedes je prije Grand Prix 70. obljetnice Formule 1 ovog vikenda najavili su da hoće Mossova logotip potkove postavljen na trkački automobil Lewis Hamilton in Valtteria Bottas, Ovaj izraz časti sugerirao je povjesničar s moto moto sporta Doug Nye.

Riječ je o Mossu toto wolff, šef tima Mercedes rekao je: "Sir Stirling je većinu svog života proveo u našem sportu i jedan od preživjelih u doba kada su se utrke odnosile na opasnost, hrabrost i drugarstvo. Stirlingovu karijeru, međutim, najviše je karakterizirala besprijekorna sportska personifikacija. Bio je sjajna ličnost u povijesti Mercedesa, baš kao i trkač Formule 1 kao pobjednik Mille Miglia 1955. Bez pretjerivanja možemo reći da više nikada nećemo vidjeti nekoga poput njega."