FORMULA 2: SCHUMACHER s pobjedom u glavnoj utrci na samo 3 boda zaostatka za SHWARTZMANOM

Mick Schumacher postigao je prvu pobjedu u sezoni i drugu u Formuli 2, pridruživši se borbi za naslov.

callum ilott vodio je utrku, ali katastrofalno zaustavljanje u jamama tijekom kojeg je ugasio auto, bacio ga potpuno na rep. Britanac je sjajno odradio posao i stigao do cilja šesto mjesto, dok je njegov glavni suparnik u borbi za naslov, Robert Shwartzman, sa 15. mjesta na startu je na kraju stigla do devetog mjesta.

Švarcman in Ilott sada imaju po 134 boda, Mick Schumacher ali ih puše za ovratnik sa 131 bodom. Yuki tsunoda, koji je četvrti sa 123 boda, daleko je od toga da je otpisan iz borbe za naslov.

Bilo je to već na početku Mick Schumacher uspio kupiti za jučerašnji obračun u kvalifikacijama - spektakularnim startom sa sedmog mjesta uspio se probiti na drugo mjesto u prvom zavoju. Ilott zadržao vodstvo, Lundgaard probio se na treće mjesto, Tsunoda in Ghiotto međutim, izgubili su po dva mjesta.

Na kraju pete runde smo med Lundgaard, Tsunodo in Ghiotto vidio fantastičan trio za treće mjesto. Tučnjava je započela na početku Parabolics, ali je završio paralelnim trčanjem sve tri do prvog prvog zavoja u kojem je Ghiotto izgubio kontrolu nad automobilom i jedva izbjegao kontakt s ostalima. Talijan je morao skratiti šikan i vratiti se na pravi put Nissany, Lundgaard in Tsunoda ali oni su ostali ispred.

Ključni trenutak utrke dogodio se u 12. krugu - Ilott ušao je u bokse i tamo mu se auto ugasio. Momčad se mučila da ponovno pokrene svoj automobil i Britanac se vratio iz vodstva na pretposljednje mjesto. Schumacher ušao je u boks malo kasnije, odradio stvari glatko i imao je čistu pobjedu u ostatku utrke. Oni su se u prvom zavoju ozbiljno potukli Nissan in mazepin, s Mazepinom koji pokušava napadati iznutra, a zatim ga šikanirao u drugom dijelu Izraelac gurnut u pijesak U 15. rundi je posljednjeg vođu odvezao u bokseve, Luca Ghiotto.

Schumacher na kraju je pobijedio, probivši se u posljednji trenutak na osmo mjesto Dan Ticktum, što je dodatno zakompliciralo situaciju za Roberta Shwartzmana. Ruskinja je, kao što je već spomenuto, završila na devetom mjestu.

Valentino ROSSI: Treba poboljšati vidljivost ŽUTIH ZASTAVA