VN BAHRAIN, FP1: Prvi trening u pustinji SAKHIR pobijedio je LEWIS HAMILTON

Lewis Hamilton bio je najbrži na prvom slobodnom treningu Velike nagrade Bahreina, koji se održavao po netipičnom vremenu za to područje, jer se predviđala kiša. Drugi je bio Valtteri Bottas, a treći Sergio Perez.

Svježe pečeni sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton nastavlja u Bahrein gdje v Turska je završila naime u prvom redu. Trkač mercedes vozio je krug u Bahreinu najbrže, u vremenu 1: 29.033 minuta i bio je znatno brži od ostalih.

Nakon posljednjih novih mjesta, to je i učinilo Formula 1 ovaj put natrag na poznati teren. Pred laganom kišom, trkači Formule 1 su se sasvim dobro snašli neobičan prvi trening, iako se staza ni u jednom trenutku nije smočila. Budući da se prvi trening, za razliku od kvalifikacija i utrke, odvija na dnevnom svjetlu, rezultati nisu toliko mjerodavni jer situacija nije reprezentativna.

ishod

Hamilton trenirao je gotovo s pola sekunde skače pred suigračem Valtteri Bottas. sergio perez iz Racing Pointa zaostajao je gotovo sekundu. Meksikancu je to, međutim, bilo vrlo blizu. Carlos Sainz za trećim mjestom zaostajao je samo nekoliko tisućinki. Pierre Gasly bio je peti i prvi je trkač koji zaostaje više od sekunde. Šesto i sedmo mjesto osvojila su oba trkača Red Bulla, gdje je Alex Albon za svog kolegu Max Verstappn također zaostajala za nekoliko tisućinki sekunde. Osvojio je osmo mjesto Stephen Ocon, deveti Lance Stroll, a zaključuje deset Daniel Ricciardo.

Valtteri Bottas, koji je napravio dosta pogrešaka u kočenju, trening je završio na drugom mjestu.

Nakon snažnog nastupa u GP Turske, je Ferrari v Bahrein pronađena ponovno na sredini polja. Charles Leclerc zauvijek zaostajao za Hamiltonom 1,5 sekundi, njegov suigrač Sebastian Vettel međutim, zaostao je za nešto manje od desetinki više. Od jedanaestog mjesta nadalje, natjecatelji su bili poredani kako slijedi: Charles Leclerc, Sebastian Vettel, Robert kubica, Romain Grosjean, Kevin magnussen, Antonio Giovinazzi, Daniil Kvyat, Lando Norris, Nikola Latifi in Roy Nissany.

Sergio Perez bio je treći, as gotovo sekundu iza Hamiltona.

incidenti

Kao i obično, mi smo u Bahrein vidio puno pogrešaka u kočenju. U tom pogledu bio je najučinkovitiji Bottas prije deset godina. Finac ponovio je ovu vježbu nekoliko puta. Grosjean potpuno je uništio gume okretanjem u šestom zavoju, pa se polaganom vožnjom morao vratiti do svoje mehanike.

Max Verstappen nakon piruete od 360 stupnjeva nakon izlaska iz cilja.

Također Max Verstappen pobrinuo se za akciju na stazi. Nizozemac zavrtio se na izlazu iz ciljnog skretanja. Po Piruete od 360 stupnjeva ponovno se postavio u smjeru vožnje. Međutim, pritom mu je uništio gume. Nažalost, vozio je samo tri kruga na ovim gumama 2021. godine.

inženjering

Charles Leclerc također se borio sa stazom i svojim trkaćim automobilom SF1000

Budući da uvjeti ne bi bili reprezentativni u normalnim okolnostima, timovi su dosta testirali na prvom treningu. Pogotovo na početku treninga mogli smo vidjeti puno toga aerodinamički mjerni instrumenti, Također Pirelli imali što probati kao Talijani Bahrein donio gume sezone 2021. Svaki je trkač dobio dva seta srednje mješavine. Trkači su pokazali po završetku treninga malo entuzijazma preko novih proizvoda. “Samo jedan krug na ovoj stazi s ovim novim gumama bio je dovoljan da se zna koliko su te gume loše,”Požalio se Leclerc.

Robert Kubica, koji je nastupio umjesto Kimija Raikkonena, definitivno je bio iznenađen jer je bio trinaesti.

Poseban gost

Na prvom treningu natjecala su se dva trkača koji nisu članovi trenutnog polja. George Russell morao je predati svoj automobil Za Roya Nissana, koji je nešto ranije imao osamnaest godina na treningu Formule 2. Izraelac je bio samo 0,3 sekunde sporiji od Latifia. Ali prošao je bolje Robert kubica, koja je preuzela trkački automobil Alfa Romeo Kemija Raikkonen. Poljak je trening završio na vrlo dobrom trinaestom mjestu i bio je brži od redovnog trkača Giovinazija.

Nova uredba: Vlastita SIGNALNA PROMETNA SVJETLA za staze Formule 1 i MotoGP

Ross BRAWN: Sezona 2022. je ZLATNA PRILIKA za FERRARI