GP SAKHIRJA, glavna utrka: Pobjeda za TSUNODU, SCHUMACHER zadržao prednost u odnosu na ILOTT

Trećom ovogodišnjom pobjedom Yuki Tsunoda osigurao je super licencu za trčanje za F1. Borba za naslov vodila se u pozadini.

Yuki tsunoda osvojio je još jednu pobjedu ove sezone, a nakon njega Guanyu-Zhou, koji ima sjajnu završnu obradu na mekim gumama i unatoč tome pet sekundi kazne zbog brze vožnje u jamama uspio se zadržati na drugom postolju. Nikita Mazepin je nakon velike borbe s Felipe Drugovich završio na trećem mjestu.

Utrku je završio na petom mjestu Robert Schwartzman, callum ilott međutim, utrku je završio mjesto prije Mick Schumacher, koji je uspio napredovati na 7. mjesto s izvrsnim ograničenjem na mekane gume i ima najbolje šanse za osvajanje naslova sutra, jer će startati s druge startne pozicije. Jehan Daruvala, Dan Ticktum in Pedro Piquet zauzeli su deseto mjesto.

Baš kao i prošli vikend mazepin opet je loše počeo, ali ulaskom u prvi zavoj ipak je uspio doći do vodstva s unutarnje strane staze. Tsunoda dobro započeo, ali ipak pao na treće mjesto zaostatka Schwartzman. Najveći gubitnik na startu bio je Christian Lundagaard, koji je pao na 21. mjesto.

Unatoč lošoj startnoj poziciji, Mick Schumacher uspio je održati prednost nad Callumom Ilottom prije sutrašnje sprinterske utrke koja će donijeti prvaka Formule 2.

Najveću bitku vidjeli smo u sredini kolone, naime između Deletraz, Sat, Boschung, Alesi in Schumacher, koji se zamalo sudario u avionu s okreta br. 3. Kasnije je bilo Tsunoda uspio probiti prije Schwartzman, koji se uspio probiti na drugo mjesto u 13. kolu, dok Ulaznica sustigoše Ilotta, koji je pao na deveto mjesto. Kolo kasnije pridružio se i borbi za bodove lider u prvenstvu.

U 15. kolu vodeći su startali zaustavljanjem u boksovima. Bili su među prvima Daruvala, Mazepin in Schwartzman. Schumacher prestigao je još jedan u 16. kolu Armstrong i našao se izravno iza Ilotima. Britanac se počeo boriti s gumama i otišao do boksa po gume tvrde smjese na kojoj je Nijemac startao.

Mazepin, Tsunoda in Schwartzman našli su se u borbi da podijele postolje nakon zamjene guma. japanski našao se ispred Rusi, ali je ubrzo završio iza njih oboje zbog problema s grijanjem guma. Iako je Ilott riješio se mekih guma, zaglavio neko vrijeme Jehanom Daruvalo, ali je uspio ipak srediti utrku.

Schumacher je u boks ušao u krugu 30 i uzeo najmekše gume i vratio se na stazu na 13. mjestu, za Dan Ticktum. Tsunoda napokon je pronašao pravi tempo i posve se približio Schwartzman i uspjeli doći do drugog mjesta. Četiri kruga do kraja vidjeli smo veliku borbu za pobjedu. Tsunoda prišao je Mazepin a on unatoč dobroj ruskoj vožnji dalje također prestigao ravninu start-cilj, Kada je mazepin ušao u prvi zavoj, kotači su mu bili blokirani pa su dobili priliku Zhou in Drugovich, koji je pretekao budućeg vozača momčadi Haas.

ruski nije se predavao i uspio je prestići u pretposljednjoj rundi brazilski. Drugovich imao je na raspolaganju DRS i pokušao se vratiti na treće mjesto, ali mazepin ponovno je pokazao zube i u startno-ciljnoj ravnini stisnuo Brazilac sve do zida koji razdvaja jame i kolosijek. To je malo kasnije Drugovich odvezao se sa staze i na kraju izgubio borbu za treće mjesto. Schumacher je pretekao u posljednjem krugu Bio je to dar i utrku završio na sedmom mjestu sa samo dvije sekunde zaostatka Ilotima.

Sutrašnja sprinterska utrka, koja započinje u 12.30 po našem vremenu, donijet će nam novog prvaka Formule 2. Schumacher, koji će startati s druge pozicije, ima 14 bodova prednosti u odnosu na Ilotta, koji će startati s trećeg mjesta.

Za ekipu Prema, novi momčadski prvaci Formule 2. Mick Schumacher i Robert Schwartzman postigli su 382 poena na prvom mjestu. na drugom mjestu je UNI-Virtuosi s 342,5 bodova, treći Hitech Grand Prix sa 28. Slijede Carlin (241) i ART Grand Prix (201).

VN SAKHIRJA, FP3: MAX VERSTAPPEN dobio je opće kvalifikacije

VN SAKHIRJA, kvalifikacije: BOTTAS je završio na 26. mjestu ispred RUSSELA