in ,

VN EMILIJE ROMANJE, FP3: VERSTAPPEN najbrži, ispred NORRIS-a i HAMILTONA

Max Verstappen bio je daleko najbrži na 3. slobodnom treningu za VN Emilije Romagne u Imoli. Opet nas očito čekaju zanimljive kvalifikacije.

Treći besplatni trening v Imoli započeo je u relativno hladnom vremenu, u 11 Celzijevih stupnjeva i na temperaturi asfalta malo iznad dvadeset stupnjeva. Prognoze nisu predvidjeli kišu, za koji se očekuje da će ostati nepromijenjen za kvalifikacije, koje će biti na rasporedu u 14 sati.

Kako jesmo treća besplatna praksa već naviknut, isprva se nitko nije žurio na stazu, osim zimzelena Kimi Räikkönen, ali njegovi su naručitelji odmah izbrisali njegovo prvo vrijeme brzog kruga. Ukupno je to već bio slučaj Primjer 33 brisanje vremena kruga, čineći ovu aktivnost svojevrsnom lajtmotiv ovog trkaćeg vikenda i tekuće sezone u slobodnim treninzima, a također i u kvalifikacijama, možemo očekivati ​​prilično kontroverzi u vezi s tim.

Rezultat 3. slobodnog treninga

Nakon svega osim idealnog petka, uspio je Max Verstappen probudio se danas i s vremenom 1: 14.958 minuta pretekao svu konkurenciju za gotovo pola sekunde. Zauzeo je drugo mjesto Lando Norrisi treći Lewis Hamilton.

Pred četvrto mjesto zauzeo je četvrto mjesto sergio perez, a za njim i njega Charles Leclerc, Pierre Gasly in Carlos Sainz. Bio je prije svega zadovoljan svojim rezultatom Valtteri Bottas, koji je za spomenuti trio završio tek na osmom mjestu.

Valtteri Bottas bio je znatno manje suveren na trećem slobodnom treningu nego na prva dva. - Foto: HB Press

Oboje su se plasirali u najbolju trojku Ferrari trkač, gdje je Carlos Sainz bio zadnji trkač koji je vozio krug pod oznakom 1: 16 minuta. Zanimljivo je, međutim, jest Spavati svom suigraču Charles Leclerc trajalo pola sekunde. Monachan imao je treće najbolje doba dana, ali zbog prekršaja ograničenja praćenja u devetom zavoju njegovo je vrijeme izbrisano.

Mick Schumacher bio je iznenađenje trećeg slobodnog treninga u Imoli sa 16. mjestom.

Dao je najbolje od bivših svjetskih prvaka Fernando Alonso na devetom mjestu Sebastian Vettel je opet bio iza svog suigrača i bio je četrnaesti, i još gore, odveo ju je Kimi Räikkönen, koja je zauzela pretposljednje mjesto. Pobrinuo se za malo iznenađenje Mick Schumacher, koji je treći slobodni trening završio na 16. mjestu s gotovo drugom prednošću u odnosu na svog suigrača Nikito Mazepin.

Treći od pridošlica, Yuki tsunoda, glasno se požalio na radiju zbog gustog prometa na trkalištu, koristeći se podosta sočnih uvreda kojih se ne bi posramio Gunther Steiner, poznat po svojim emocionalnim reakcijama. Unatoč prometnim problemima, mali je japanski završio na solidnom 11. mjestu za njega.

Kao što smo spomenuli, jest brisanje krugova zbog vožnje preko staze izazvao je poprilično krvi, što uostalom i ne čudi, jer su povjerenici izbrisali čak 21 brzi krug.