MotoGP GP ŠPANJOLSKA: QUARTARARO u Jerezu do 2. pola sezone

Fabio Quartararo nastavit će pobjednički niz na VN Španjolske u Jerezu s najbolje startne pozicije. Tvornički trkač Yamaha, koji je osvojio četvrtu uzastopno najbolju startnu poziciju u Jerezu, i drugu uzastopnu ove sezone, u prvom će startnom redu raditi Franco Morbidelli i Jack Miller.

Najbolja tri trkača razdvojeno je za 0.105 sekundi, a vrlo male razlike nastavile su se i nakon ostatka startne linije. Marc Marquez započet će utrku na 14. mjestu nakon što je loše pao na trećem slobodnom treningu, a zatim ispao u prvom dijelu kvalifikacija. Valentino Rossi utrku započinje na 17. mjestu.

Franco Morbidelli napredovao je u Q2 iz prvog dijela kvalifikacija, gdje je pao nakon što je najbrže vrijeme očišćeno nakon trećeg slobodnog treninga. Kvalifikacije je završio na vrlo dobrom drugom mjestu, a također se majstorski spasio od pada.

Quartararo, pobjednik uzastopnih utrka u Kataru i Portimau, lovit će svoju treću uzastopnu pobjedu u Jerezu, a trkalište mu očito ide u prilog jer je prošle godine ovdje slavio pobjedu u obje utrke.

"El Diablo" imao je malo više posla u kvalifikacijama, jer su razlike između trkača vrlo male. Španjolac je osvojio svoj 12. ukupni pole position s prednošću od 57 tisućinki sekunde nad Morbidellijem, koji će zasigurno biti opasan konkurent na utrci.

Yamaha nastavlja dvoboj s Ducatijem, koji ima tri trkača u prvih deset. Uz Millera na trećem mjestu, Francesco Bagnaia osvojio je i četvrto, a Hondin najbolje rangirani trkač bio je Takaaki Nakagami s petim mjestom.

Johann Zarco bio je šesti, ispred Quartararovog suigrača Mavericka Vinalesa i trkača Aprilije Aleixa Espargara. Malo su razočarali Suzukijevog trkača. Alex Rins bio je deveti, a aktualna svjetska prvakinja Joan Mir deseta.

Ohrabrujuće 11. mjesto osvojio je Brad Binder, koji je pretekao testnog Hondinog trkača Stefana Bradla, koji se u Jerezu natječe kao zamjenski trkač. Nijemac je uspio pobijediti oba trkača tvorničke momčadi Repsol Honde, Paula Espargara i Marca Marqueza, koji će utrku započeti s trinaestog i četrnaestog mjesta.