in , ,

Utrka u Monaku dosadna? NEMA ŠANSE!

Grand Prix Monaca nije uvijek zanimljiv. O pobjedniku utrke često se odlučuje u subotu na temelju startnih mjesta, jer je pretjecanje bakrene utrke teško.

Ipak, postoje brojne izvanredne utrke koje su bile uzbudljive i uzbudljive na trkalištu u Monaco. Pronašli smo neke od vas najzanimljivijih.

1982: Nitko "nije želio" pobijediti u utrci

Kad je Alain Prost slučajno predao vodstvo trkačima iza sebe, činilo se kao da nitko nije želio pobijediti.

To je 1982. godina Alain Prost vodio utrku od 15. kruga do kruga broj 74. Od tada, čini se da nitko nije želio pobijediti u utrci. Prost odletio u zid na izlazu sadašnjosti New Chicago in Ricardo Patrese preuzeo je vodstvo. patrese  bio je samo jedan krug u vodstvu dok se okretao kad je naletio na ulje na liniji kose. Didier Pironi preuzeo je vodstvo, ali ni to nije zadržao. Morao se zaustaviti u zadnjem krugu u tunelu. Andrea de Cesaris bio je sljedeći neposredno prije pobjede, ali ostao je bez goriva. Na kraju je patrese ponovno poveo kad je uspio pokrenuti svoj trkaći automobil i konačno osvojiti Grand Prix.

1992: Senna protiv Mansella

1992. svjedočili smo napetoj utrci između Mansella i Senne, koju je ovaj pobijedio za 0,2 sekunde!

To je 1992. godina Nigel Mansell započeo svoju sezonu na vrhunski način. britanski pobijedio u prvih pet utrka i v Monaco krenuo iz najbolje pozicije. Krenuo je iza njega s trećeg mjesta  Ayrton Senna. Mansell je vodio 71 od 78 rundikad je imao problema s gumama na svom trkaćem automobilu. Vozač Williams zaustavio se u jamama prilikom promjene guma, a nakon promjene došao je zahvaljujući potpuno novom kompletu guma samo za novog vođu Inače. Brazilac se morao svom snagom braniti od njih Mansell, što je bilo puno brže, a britanski nije mogao pronaći put pored Brazilca. Senna  na kraju je pobijedio u utrci s prednošću 0,2 sekundi i peti put zaredom uspio je osvojiti Grand Prix Monaco.

1996: Samo tri trkača vidjela su cilj

Neobičnu smo utrku vidjeli 1996. godine. Iznenađujuće, pobijedio je Panis, a samo su tri trkača vidjela cilj.

1996. godine odvijalo se u trci prava drama. Jedni po jedan, trkači su ispali iz utrke, tako da su tek u petom krugu 13 od 21 trkača. Utrka koja se dijelom odvijala po kiši bila je vrlo uzbudljiva. Na kraju su kroz cilj prošla tri trkaća automobila s vrlo iznenađujućim pobjednikom. To je bilo to Olivier Panis s timom ligier. Panis je tako došao do svoje prve i jedine pobjede.

2018: Ricciardov dan spasenja

Dan spasa za Daniela Ricciarda, koji je 2018. pobijedio u Kneževini Monako ispred Vettla.

Daniel Ricciardo je sa Red Bullom prvi korak do pobjede u Monaco učinio već u subotu. australski bio je najbrži već u kvalifikacijama pa je krenuo s najbolje pozicije. Čini se da njegova pobjeda nije bila upitna, ali nakon 28 rundi čuo se na radiju Ricciardo, koji se požalio na svoj motor. 50 krugova s ​​kojima je morao teško voziti MGU-K, zbog čega je izgubio 25% svoje moći. Uz to, radilo je samo šest od osam stupnjeva prijenosa. Ricciardo imao je sreću što je bilo teško pretjecati na stazi, pa se uspio suzdržati Sebastian Vettl i pobijedio u utrci: "Dan spasenja" izrazio je nakon trke.

SAWARD: Ljudi još uvijek ne znaju koliko je VERSTAPPEN zapravo dobar