Miguel OLIVEIRA pobijedio je u utrci za Grand Prix KATALONIJE

Portugalac Miguel Oliveira (KTM) pobjednik je utrke za VN Katalonije, koju su na postolju također završili Johann Zarco (Pramac Ducati) i Jack Miller (Ducati).

Fabio Quartararo, koji je trčao zadnjih nekoliko krugova raskopčani zaštitni kombinezon i bez štitnika za prsa, završio je treći u cilju, ali bio je kažnjen uz dodatak od tri sekunde i morao se predati svom mjestu Australac.

KTM, koji nije uhvatio pravu formu na početku sezone, očito se vraća u borbu za prva mjesta takva kakva jest Oliveira zauzeo drugo mjesto u prethodnoj utrci, što je sada praćeno pobjedom u Kataloniji. Portugalski unutra je Barselona impresionirao zaljubljenike u motociklizam. Pokazao je puno zrela vožnja, odbijao napade suparnika, između njih neko vrijeme tromjesečni također se taktički odrekao vodstva, ali se vratio na prvo mjesto.

Posljednji krugovi najviše su mu prijetili Johann Zarco u polu tvornici Naklon Ducatiju, koji je na cilju zaostajao samo 175 tisućinki sekunde, a predvodnik u ukupnom poretku također se pridružio borbi za postolje pred kraj utrke, Fabio Quartararo, ali je na kraju zbog spomenutog penala ostao bez postolja, a tijekom vožnje izazvao je mnoštvo iznenađenja kod gledatelja, budući da je otpjevao kombinezon i odbacio plastični štitnik za prsa.

Najneobičniji prizor dana pružio je Fabio Quartararo koji je tijekom vožnje skinuo kombinezon i skinuo štitnik za prsa.

Marc Marquez utrku završio u osmom krugu kada je zauzvrat pao br. 10. Španjolcu je ovo treća uzastopna ostavka ove sezone. Bilo je slično Valentino Rossi, za koji je utrka završila devet krugova kasnije, a utrku nisu završili ni mještani, braća Pol in Aleix Espargaro.

Prvi put ove sezone mogli su se okupiti i na tribinama obožavatelji, lokalne vlasti dopustile ulazak 24 tisuće obožavatelja motociklizam, što inače znači približno peti kapacitet ovog trkališta.
Nakon sedam utrka u sezoni zadržao je ukupno vodstvo unatoč kazni tromjesečni, koja sada ima 118 bodova, druga je Zarco s 101. Mlinar je treći sa 90, Bagnaia i četvrti sa 88.