TAKOĐE i o izgubljenom naslovu 2012: MASSA je plakala poput DETETA

Fernando Alonso mogao se veseliti svom trećem naslovu u sezoni 2012., ali nije uspio, što je posebno slomilo njegovog tadašnjeg suigrača.

U svom razdoblju u Ferrari je bio Fernando Alonso dva puta vrlo blizu trećem svjetskom naslovu Formule 1. 2010. došlo je do velike taktičke pogreške Scuderia na posljednjoj ovosezonskoj utrci u Abu Dhabiju Sebastian Vettl omogućila mu je da osvoji svoj prvi naslov svjetskog prvaka Red Bullom. Dvije godine kasnije došlo je do obračuna oba glumca na kraju sezone.

Vettel imao prije posljednje utrke u Interlagos trinaest bodova prednosti u odnosu na Alonso, jer je to bila lijepa prednost, ali bila je u predgrađu Sao Paulo sve zajedno pretvorilo se u pravu dramu. Teški uvjeti i sudar u ranom dijelu utrke prevrnuli su vagu Alonsova stranado Vettel izvanrednim lovom na kraju utrke osvojio je svoju treću titulu.

Felipe Massa bio je više razočaran nakon domaće utrke u Interlagosu 2012. od Fernanda Alonsa, koji je izgubio naslov.

Nemec na kraju je uspio zadržati prednost od tri boda u odnosu na Španjolski, koji se po drugi put od 2010. morao pomiriti s drugim mjestom u prvenstvu. No, nije bio najviše razočaran Alonso, ali njegov suigrač Felipe Massa. "Kad je postalo jasno da smo izgubili titulu, htjela sam zagrliti Felipea, ali on je neutješno plakao" sjeća se Alonso. Obojica Ferrarijevih trkača završili su utrku na drugom i trećem mjestu, no radovao se pobjedi. Jenson Button.

“Bio sam šokiran, ne toliko zato što sam izgubio prvenstvo, već zato što je Felipe plakao kao malo dijete. Oboje smo bili na podiju, ja sam bio drugi, on treći, trebala sam biti sretna, ali on je neutješno plakao ” sjeća se dvostruki svjetski prvak s Renaultom.

SZAFNAUER: Prognoze za 2022. su gotovo NEMOGUĆE

HAMILTON: Pitao sam se jesam li još uvijek na pravom mjestu