ABU DABI testiranje: Drugi dan – vjerovali ili ne – najbrži HAAS!

Završetkom današnjeg drugog dana testiranja u Abu Dhabiju sezona Formule 1 završila je s najboljim vremenom Haasove runde. Sebastian Vettel jedini je prekinuo testiranje zbog tehničkog problema.

Kao da ove sezone Formule 1 ne bi bilo dovoljno ludo, završio sa najbolja vremena auto-trkaći tim Haas, koji je postigao Ferrarijev mladić Robert Shwartzman, koji je jučer također vozio za Ferrari. I treba dodati da jest ruski također sjedio jedini trkaći automobil ove godine s kotačima od 13 inča. Ker Haas jučer nije vozio ni s jednim mladim trkačem, danas su mogli konkurirati kao jedina momčad dva trkaća automobila.

Svi ostali trkači su se, međutim, natjecali s preuređeni trkaći automobili, s kojima su testirali nove Pirelli 18-inčne gume, S vremenom 1: 25.348 minuta Shwartzman je bio 0,461 sekundu brži od Lando Norris u McLarenu i također brži od običnog trkača Nikita Mazepina, koji je postigao vrijeme u subotnjim kvalifikacijama 1: 25.685 minuta i zauzeo posljednja startna mjesta, ali zbog pozitivnog testa na korona virus nedjeljna utrka nije nastupila.

Lando Norris danas je bio drugi, ali najbrži na gumama od 18 inča - Foto: HB Press

Osvojio je treće mjesto Sebastian Vettel u Aston Martinu, koji je u redizajniranom trkaćem automobilu Trkačka točka od sezone 2019. zaostajao je za sekundu. Nijemac se odvezao 134 krug, ali se pobrinuo i za jedini prekid testiranja jer je zbog tehničkih problema ostao na stazi. Četvrto mjesto je u trkaćem automobilu W10 zauzeo novi član Mercedesa George Russell, bio je peti Pierre Gasly u AlphaTauri, i šesti Carlos Sainz u Ferrariju, koji je s Snimljeno 151 krugova čak i najmarljiviji trkač.

Zauzeo je sedmo mjesto u tri godine starom trkaćem automobilu RS18 koji koristi Alpine tim Fernando Alonsoa osmo mjesto pripalo je novom stalnom trkaču Alfa Romeo, Kinezu Za Guanyu Zhou. meksički sergio perez unutra je Red Bullu RB15 iz sezone 2019. sa zaostatkom od 2,6 sekundi osvojio je pretposljednje mjesto, a zadnje je palo Pietro Fittipaldi, koji je u Haagu zamijenio Nikitu Mazepina. Williams danas nije nastupio jer nemaju obnovljeni stari trkaći automobil.

Treći je bio Sebastian Vettel, kojemu je prije polaska na stazu mehaničar opremio svečanu odjeću - Foto: HB Press

Testirala se konačno završio ove godine Sezona Formule 1 - barem praktički. Jer teoretski je još uvijek aktivan jer se još ne zna hoće li Mercedes stigao do prizivnog suda ili ne. Po prvi put, Formula 1 će se vratiti zimsko testiranje sljedeće godine u Barselona in Bahrein, ovaj put s novom generacijom trkaćih automobila.