VETTEL polaže velike nade u svoju drugu sezonu u ASTON MARTIN-u

Sebastian Vettel sprema se za svoju drugu sezonu s Aston Martinom i nada se znatno boljim rezultatima od onih koje je ostvario prošle godine.

Četverostruki svjetski prvak imao je tešku prvu sezonu s britanskim timom jer nije osvojio postolje s drugim mjestom Baku. Također je osvojio drugo mjesto na Mađarska, ali je nakon utrke diskvalificiran zbog nedovoljnog goriva u automobilu. Ove godine Nijemac se nada više.

Vettel se ranije utrkivao za vrhunske momčadi, prvi za Red Bull onda za Ferrari. Potonje je također zbog unutarnje politike izgubio ljubav prema sportu, što je dovelo do njihovog širenja glasine o mogućnosti odlaska u mirovinu. Pri Aston Martin, koji u bliskoj budućnosti želi ozbiljno izazvati vrhunske momčadi, ponovno ga je otkrio radost na utrke Formule 1."Mislim da je ekipa sjajna. Zaista uživam raditi s njom i mislim da je to velika promjena,"Je Vettel rekao je službenoj stranici Formule 1.

Sebastian Vettel nada se boljoj sezoni 2022. nego prošle godine, gdje je osvojio samo jedno postolje s drugim mjestom u Bakuu - Foto: Aston Martin F1

Iako je potez bio velik, još ga nije donio sjajni rezultati. 'Cijeli tim i ja osobno smo se nadali višem. Mislim da su nas promjene u aerodinamičkim pravilima dosta pogodile, jer je tim imao odličan trkaći automobil u sezoni 2020., ali ne i prošle godine, pa smo učinili što smo mogli.“Bit će to 10. veljače Aston Martin predstavio svoj novi trkaći automobil sezona 2022. Očekivanja za ovu sezonu su veća. “Bilo je uspona i padova, ali imamo velike nade s novim trkaćim automobilom, novim propisima i rastućom ekipom, tako da se nadam da smo jači,On je dodao Vettel.