in ,

Emil FREY donirao je vozila poplavljenima

Najpogođenijim regijama u Sloveniji, općinama Črna na Koroškem, Luče, Mežica, Prevalje i Ravne na Koroškem, donirano je pet vozila marki Citroen, Fiat, Mitsubishi Motors, Mercedes-Benz i Peugeot te 5 godina besplatan redovni servis. Općini Ljubno je od TTN-a ustupljen na 6 mjeseci korištenja teški kamion Mercedes-Benz Arocs sa kiper nadgradnjom.

Emil Frey donirao je vozila i razgovarao s predstavnicima brenda.

Obitelji i pojedinci u pogođenim općinama sigurno osjećaju da nisu sami u ovim teškim vremenima. U grupi Emil Frey željeli su učiniti više od pukog zadržavanja dobrih misli. Svi su svjesni važnosti društvene odgovornosti pa su in  društva grupe prikupila su priloge u iznosu od 3.000 € prema svojim mogućnostima, a Emil Frey Slovenija udvostručio je iznos te uz pomoć gradonačelnika Koruške uručio 6.000 € obitelji koja je preko noći ostala bez krova nad glavom. Svoje su ruke dali i djelatnici podružnica Emil Frey Grupe – AC-Mobil i Avto Triglav te pomogli u čišćenju poplavljenih kuća u Ljubnom ob Savinji i okolice.

„Svjesni smo da kao tvrtka poslujemo zbog kupaca koji nam vjeruju kupnjom vozila ili korištenjem naših usluga. Zato smo, uz već spomenutu pomoć, odlučili uzvratiti povjerenje društva i pomoći na svoj način – automobilima. Većina pogođenih općina izgubila je vozila koja koriste za prijevoz starijih osoba, koriste ih za intervencije civilne obrane, obilaze udaljena područja i pružaju skrb stanovnicima. Najugroženijim općinama Črna na Koroškem, Luče, Mežica, Prevalje i Ravne na Koroškem donirali smo pet vozila marki Citroen, Fiat, Mitsubishi Motors, Mercedes-Benz i Peugeot te 5 godina besplatnog redovnog servisa. Općini Ljubno predali smo teški kamion Mercedes-Benz Arocs sa kiper nadgradnjom od TTN-a na 6 mjeseci korištenja." objavila je tvrtka Emil Frey.

Jožko Tomšič, generalni direktor Emil Frey grupe za Sloveniju, naglasio je: „Priroda je uistinu pokazala da smo protiv nje nemoćni. Mislim da nema nikoga među nama, čak i onih koji smo imali sreću da nas poplava nije izravno pogodila, tko je ostao ravnodušan na posljedice razaranja. No, ponosan sam na cijelu Emil Frey grupu koja svojim djelovanjem i doprinosom dokazuje da je svjesna što znači biti društveno odgovoran. Vjerujem da su svi prilozi veliki doprinos nastradalim općinama i da će vozila koja smo donirali doprinijeti bržem i lakšem oporavku općina“.

Na donaciji vozila zahvalili su se prisutni načelnici općina, jer će vozila igrati važnu ulogu u vraćanju gradova i sela u normalno stanje.

Klavdij Strmčnikgradonačelnik Općina Luča„U ime svih građana Općine Luča iskreno zahvaljujem poduzeću AC – Mobil, doo Ljubljana na donaciji vozila Mitsubishi ASX! Ista zahvala ide i tvrtki Emil Frey Avtocentar doo koja je donirala besplatne usluge održavanja u trajanju od 5 godina! Poplave koje su se dogodile 4. kolovoza uništile su cijelu našu općinu. Odnijeli su odn oštetio auto. Doniranim vozilom olakšat ćemo prijevoz građanima, služit će i za prijevoz djece u školu, a koristit ćemo ga i kao vozilo PROSTOFER-a. Nadam se da ćemo s vozilom prevaliti mnogo kilometara na zadovoljstvo svih koji će ga koristiti”.

dr. Tomaž Rozen, načelnik općine Ravna u Koruškoj: „Uobičajeno bezbrižno ljeto na Ravnama u Koruškoj završilo je 4. kolovoza 2023. kada je priroda pokazala svoju (pre)moć i mnogi su samo spasili živote, ali su ostali bez onoga za što su godinama radili. Naše Ravne postale su mjesto rada civilne zaštite i intervencija vatrogasaca, komunalnih poduzeća, općinskih stručnih službi, redara, policajaca, vojnika, redara i vojske dobrovoljaca. U danima nakon poplava pomoć nam je stigla iz cijele Slovenije; tvrtke su davale zaštitnu opremu, gumene čizme, sredstva za dezinfekciju, pelene, flaširanu vodu, pojedinci su pomagali prema svojim snagama i mogućnostima... a sve nam je itekako trebalo i bit će i dalje - jer naša borba još nije gotova! Zbog potpuno uništenog dolinskog vodovoda, naše aktivnosti opskrbe pitkom vodom su u punom zamahu - samo smo još više ovisni o vlastitim resursima i ljudima poput Vas, koji ste nam spremni nesebično pomoći. Mobilnost jest i bit će ključna kako za provedbu besplatnog prijevoza za potrebe građana, posebice za potrebe civilne zaštite (kod opskrbe vodospremnika pitkom vodom, dostava, obilazaka...) tako i za realizaciju drugih hitnih potreba u polje. Iskreno i od srca zahvaljujem tvrtkama P Automobil Import doo i Emil Frey Avtocentar doo koji su nas čuli i poslušali te da svi kojima je potrebna pomoć imaju manje briga...Hvala!“

Mark Maze, načelnik Općine Mežica“Prirodna katastrofa koju smo doživjeli nanijela nam je ogromnu štetu. Svaki dan dajemo sve od sebe i činimo sve što možemo kako bismo živote vratili u normalu. No, pred nama je još puno posla u obnovi, put će biti dug, koraci teški, ali jamčimo da ćemo sigurno napredovati prema cilju. Uz pomoć vaše donacije put će biti mnogo lakši, stoga smo vam neizmjerno zahvalni”.

dr. Matija Tasič, načelnik općine Prevalje:  „Početkom kolovoza Prevalje su nas, kao i druge općine u Sloveniji, pogodile katastrofalne poplave. Od tog dana kontinuirano smo na terenu, provodimo interventne mjere, pripremamo sanacijske radove, brinemo o našim građanima kako bi mogli živjeti kao prije nesreće. Općina Prevalje je u najgorem razdoblju vatrogascima i civilnoj zaštiti ponudila nekoliko svojih vozila za intervencije, pa je svaka ovakva donacija i nabava novog prijevoznog sredstva itekako dobrodošla iu korist građana. Iskreno zahvaljujemo Emil Frey grupi i tvrtki Avto Triglav na lijepoj gesti."

Romana Lesjak, načelnica općine Črna na Koroškem„Općinu Črna na Koroškem početkom kolovoza pogodile su katastrofalne poplave koje su iza sebe ostavile pravu razaranja na infrastrukturi, objektima, zemljištu i opremi. Pred nama je još puno posla u nadolazećim tjednima i mjesecima, a potrebno je dovršiti barem najhitnije mjere prije nego što zima vrlo brzo stigne u naše krajeve. Svaka pomoć donatora stoga nam je od velike pomoći i ključna je za uspješnu provedbu potrebnih zadaća. Iznimno smo zahvalni i Emil Frey grupi i tvrtki C Automobil Import na doniranom vozilu koje će nam uvelike pomoći u obavljanju poslova na velikom području naše općine te značajno doprinijeti otklanjanju posljedica kolovoških katastrofalnih poplava. što je prije moguće."

Franjo Naraločnik, načelnik općine Ljubno“Sloveniju su 4. kolovoza 2023. godine pogodile poplave kakve još ne pamtimo. Nažalost, naša općina bila je jedna od najpogođenijih. Mnogi naši građani ostali su bez svojih domova i svoje imovine, najmanje 12 obitelji više se neće moći vratiti u svoje domove, trebat će puno sanacije u svim područjima. Pomažemo jedni drugima koliko možemo, a puno nam znači podrška i pomoć svih koji su bili i još uvijek žele priskočiti u pomoć u ovim teškim trenucima. Među njima je i tvrtka Autocommerce koja nam je ljubazno donirala kamion Mercedes-Benz Arocs s kiper nadgradnjom na razdoblje od 6 mjeseci, na čemu im se iskreno zahvaljujemo. Vozilo će biti od velike pomoći u saniranju posljedica koje su katastrofalne poplave ostavile na našem području. Samo zajedno ćemo moći našu općinu vratiti u stanje u kojem je bila prije 4. kolovoza, u najuspješniju ruralnu zajednicu u Sloveniji. Još jednom, hvala vam od srca."

Galerija: Emil Frey vozila s misijom

Dodajte odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena. * označava obavezna polja

Kineska OMODA 5 EV stiže i u Njemačku

JEEP Gladiator završio je svoje PRODAJNO putovanje u EUROPI