Valentino ROSSI oprostio se od tvorničke ekipe YAMAHA na 12. mjestu

Valentino Rossi završio je svoju posljednju utrku u tvorničkim bojama Yamahe na dvanaestom mjestu. U jamama su njega i njegove suradnike obuzele snažne emocije.

Prikupiti nekoliko bodova bio je cilj Valentina Rossija u finalu MotoGP 2020 sezone u Portimau. Nakon dvadeset i pet krugova, Yamahin trkač postigao je četiri boda u svojoj posljednjoj utrci za tvorničku momčad.

Talijan koji je započeo sa 17. mjesto, prešao je cilj na dvanaestom mjestu neposredno iza svog suigrača Maverick Vinales. Domaćem pobjedniku Miguel Oliveire ponestalo mu je 19 sekundi, ali je ipak malo relativizirao zaostatak nakon utrke: "Bila je to vrlo tijesna utrka, jer ako oduzmemo Oliveira i njegova dva izravna pratitelja, svi smo bili bliski od četvrtog mjesta nadalje."

“Ritam je bio vrlo sličan. Bilo je puno utakmica i zaista sam uživao u utrci, " sažeo je utrku u Portimau Rossi. "Bio je to konkretan izazov od početka do kraja."

Tko je Vozač Yamahe vratio u boks, nakon čega slijedi izljev osjećaja. Rossi oprostio se od nekih članova svoje posade, jer će se pridružiti satelitskom timu 2021. nakon ukupno petnaest godina u tvorničkim bojama Petronas. Na pitanje što će mu najviše nedostajati, njegov je odgovor bio jasan.

"Narod! Mislim da se tehnički zahtjevi neće previše promijeniti. Ovdje sam proveo petnaest godina svoje karijere i stekao puno prijatelja u timu i imao puno dobrih odnosa ", kaže 41-godišnjak.

U boksovima Yamahe bilo je vrlo emotivno nakon završetka utrke za VN Portugalije.

U tom će mu pogledu najviše nedostajati "Ljudska strana": “Danas je bio vrlo emotivan trenutak za sve kad sam se vratio u garažu. Pogotovo jer se poglavlje zatvara ne samo s timom, već i s nekim vrlo važnim ljudima. Bila mi je čast podijeliti ovaj trenutak sa svima vama. "

Bit će to sljedeće godine Rossi između ostalog, morao se snaći bez svoje dugogodišnje mehanike Alexa Briggs in Brent Stephens. Sa sobom će povesti šefa posade David Munosis, treneru Idalija Gaviro i inženjer podataka Matteo Flamigni.