Marc MARQUEZ ostaje KRALJ SACHSENRINGA Izuzetnom pobjedom u NJEMAČKOJ

Marc Marquez je uključeno velike nagrade Njemačke pobijedio prvi put nakon devet mjeseci izbivanja s utrka MotoGP, A Španjolac je na trkalištu Sachsenring ostaje neporažen nevjerojatnih 11 godina u redu. Hondin trkač poveo je u prvim krugovima utrke, a zatim diktirao prejak tempo za suparnike, približivši mu se na cilju. Miguel Oliveira (KTM). Utrku je završio na postolju fabio quartararo.

Marquez ne zna za poraz na Sachsenringu od 2010. godine, iako je u subotu nakon kvalifikacija rekao da ne vjeruje da će niz uzastopnih pobjeda ostati neprekinut nakon ovogodišnjeg testa. Honda trkač pobijedio je prvi put u 581 dan od VN Valencije 2019. godine, a završilo je jedno od najtežih razdoblja za Hondu.

Poveo je u utrci nakon starta Aleix Espargaro (Aprilia), u međuvremenu se Marquez probio iz pete u drugu. Na kraju prvog kruga prestigao je i vodećeg Espargara, ali u sljedećem je kolu ponovo preuzeo vodstvo i na kraju ga izgubio, budući da je Marquez bio odlučan da probija se u vodstvo i steknite prioritet.

To je za vodeći dvojac Jack Miller pretekao u osmoj rundi Johann Zarco, Miguel Oliveira međutim, učinio je to samo nekoliko okreta kasnije. Miller i Oliveira su pretekli Espargara u desetom krugu, a Quartararo je skliznuo na šesto mjesto, gdje je napadnut brad binder.

Bili su na stazi kišne kapi pojavile su se u osmoj rundi, što je Marquez iskoristio da poveća prednost. To se do desetog kruga povećalo na 1.5 sekunde, dok se Oliveira probila na drugo mjesto i krenula u lov na Hondinog trkača.

Na utrci nije bilo kiše, Marquez je do 15. kruga povećao vodstvo na dvije sekunde, a Quartararo je počeo probijati u vodstvo. Mlinar više nije mogao držati korak vodećih trkača, pa je Quartararu u 19. krugu utrke morao prepustiti treće mjesto. Oliveira je malo smanjio prednost Marqueza, 5 krugova prije kraja bilo je malo više od sekunde, a Marquez je bio spor počeo gubiti stisak na gumama. Ipak, Španjolac je ubrzao i opet povećao vodstvo na 28 sekunde u 1.5. krugu, kojeg je Oliveira odustao svojim lovom.

Marquez je tako proslavio pobjedu kojom nastavlja se oporavljati nakon najtežeg razdoblja u karijeri, Oliveira se, međutim, zadovoljio treći uzastopni završetak postolja. Quartararo je na kraju stigao do trećeg mjesta kako bi povećao prednost u bodovanju Svjetskog kupa, kamo sada vodi s 22 boda prednosti ispred Zarca, koji je do kraja utrke skliznuo na osmo mjesto, i još 9 ispred Millera.

Marc Marquez popeo se na deseto mjesto i do sada je skupio 41 boda, što znači da zaostaje za vodećim Quartararom 90 boda.

Binder je na kraju bio četvrti, iako je utrku započeo na trinaestom mjestu, nakon čega je slijedila utrka Franjo Bagnaia u Milleru, Aleix Espergaro ali bio je sedmi.

Aktualni svjetski prvak Joan mir utrku započeo na 16. mjestu, a završio na devetom, prije Paul Espargaro na drugoj Hondi i suigrači Alex Rins. Dobili su i bodove u utrci Jorge Martin, Takaaki Nakagami, Valentino Rossii Luca Marini.

Maverick Vinales uzeo još jednu utrku za zaboravom, jer je na kraju bio tek devetnaesti, još uvijek mjesto za Franco Morbidelli na Petronas Yamaha.

Prvo je dao ostavku na utrku Lorenzo Savadori, i onda opet Daniel Petrucci in Alex Marquez, koji se sudario.

Mick SCHUMACHER prvi put u Q2: Poput torte koju nisam smio jesti

ASTON MARTIN: Auto smo više postavili za nedjelju