Moto GP PORTIMAO: CRVENA zastava i Pecca BAGNAIE pobjeđuje

Francesco Bagnaia pobjednik je utrke za Veliku nagradu Algarvea u Portimau, nakon što je sa starta vodio do crvene zastave koja se vijorila u krugu prije kraja.

talijanski izvukao je najbrže od starta i tako je to maksimalno iskoristio polni položaj, što je ostvario u jučerašnjim kvalifikacijama. U prvom korneru bio je ispred suigrača Mlinar uspio se probiti Joan mir, koji je mogao barem otprilike pratiti brzinu vodećeg Talijana.

Novopečeni svjetski prvak krenuo je puno lošije tromjesečni, koji je ipak uspio napredovati do šestog mjesta, ali se u sljedećim krugovima utrke nije dogodilo puno, ako oduzmemo ostavku Danilo Petrucci i pogreške Iker Lecuone. Pobrinuo se za neku akciju u 12. kolu Alex Marquez, koji je uspio prestići Jacka Millera za treće mjesto.

Johann zarco iskoristio je grešku svog sunarodnjaka tromjesečni i probio se na šesto mjesto, ali se utrkivao Yamaha nekoliko krugova kasnije prestigao ga je natrag. Štoviše aktualni svjetski prvak nije uspio doći do bodova jer je poskliznuo nakon pogreške u 21. krugu i rano završio utrku.

Sama utrka završila je prerano jer su se našli u pijesku Miguel Oliveira in Iker Lecuona, zbog čega su organizatori prije kraja kola izvjesili crvenu zastavu. Nakon 23 kola (od prvotno planiranih 25) slavio je takvu pobjedu Bagnaia, drugo je bilo Miri treći Mlinar, Bio je četvrti Alex Marquez, peto Zarco, šesto Paul Espargaro, i sedmo Jorge Martin. Valentino Rossi završio utrku na 13. mjestu.

MotoGP, GP Algarve - rezultati:

Dodajte odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena. * označava obavezna polja

TSUNODA siguran da nije učinio NIŠTA POGREŠNO.

VN MEXICO CITY GP: Max VERSTAPPEN bježi 19 bodova pobjedom u MEXICU Lewisu HAMILTONU