HINWIL tiho pita: Je li C41 bolji od RACERS-a?

Momčad Alfa Romea ovogodišnju promašenu sezonu može riješiti samo tako što će eliminirati zaostatak od 12 bodova za Williamsom u posljednje četiri utrke i tako završiti prvenstvo na osmom mjestu.

V Hinwil još uvijek tiho vjeruju da će biti unutra Interlagos, gdje je ovaj vikend sljedeća utrka GP Brazila a zatim uspio doći do preostala tri na Arapskom poluotoku čudo.

Ali nakon što je Williams pobijedio u Mađarskoj i Belgiji 20 boda, ova misija će biti vrlo teška. A u posljednje vrijeme u tvornici u Hinwil tiho ili glasnije pitaju: Je li ovogodišnji trkaći automobil Alfa Romeo, što zvuči kao ime C41, bolje nego držati se reputacije - ili čak bolje od oba trkača Kemija Raikkonen in autora Antonija Giovinazzija? Šef tima Frederic Vasseur Ja bih sigurno izbjegavao ovaj problem naširoko. Ali sedam jedanaest mjesta sigurno mu se smjestio u želudac. “Znamo da još možemo osvojiti bodove do kraja sezone."

Na ostalim testovima uoči ovogodišnje sezone u Bahreinu, automobil Alfa Romeo imena C41 pokazao se "raketom", no tijekom sezone vidjeli smo sasvim drugu sliku - Foto: HB Press

Zanimljivo da je uključeno trodnevno testiranje prije sezone u Bahrein trkaći auto C41 letjela kao raketa. Trkači su bili oduševljeni, a Alfa Romeo je za svoj automobil dobio dobre kritike svjetske javnosti. Stručnjaci su predvidjeli tim dobar rang usred polja Formule 1. Ali nakon 18 utrke sezone, stvarnost je potpuno drugačija. Već u uvodnoj utrci u Bahrein, gdje su se održavala ostala testiranja, trkači su zauzeli svoja mjesta 11 u 12. To je samo u Monaku Giovinazzi osvojio prvi bod - jedini do sada ove sezone.

Čini se da je mlad talijanski lako preopteretiti kao v Monza in Zadvoort izgubio dva izvrsna startna mjesta (oba puta je počeo kao sedmi) već u prvi zaokret. Ove godine se proslavio greške i sudara, što dovodi u sumnju njegovu sposobnost. V Meksiko međutim, momčad je bila ta koja mu je krivom strategijom oduzela priliku da postigne bodove.

U međuvremenu se u tvornici timova u Hinwilu sve više pitaju je li možda ovogodišnji trkaći automobil C41 bolji od Raikkonenovih i Giovinazziovih trkača? - Foto: HB Press

Bolje je v Meksiko s odsječenim osmim mjestom Kimi Raikkonen, ali su se često prišuljali i finskoj rutini neshvatljive greške, kao što je u Spielbergu. I svjetski prvak godine 2007 vjerojatno je još uvijek frustriran jer jest Giovinazzi u Turskoj je protraćio važne bodove u momčadi jer je ignorirao zapovjedništvo tima.

Ali trkaći auto C41 od strane natjecatelja tijekom sezone razvijene u pravom i dobrom smjeru, može se samo pretpostaviti. On bi trebao biti ovdje Valtteri Bottas, novi prvi trkač tima u sezoni 2022, bolji tehnički. Ali problem bi mogao predstavljati prilično novi trkaći automobil C42. Moguće je da će inženjeri u novoj sezoni 2022 neće moći napraviti auto tako brz kao što je bio C41 prije osam mjeseci u pustinji Bahreina.

Vruća glasina: Prelazi li Otmar SZAFNAUER iz ASTON MARTINA u tim ALPINE?

LECLERC je objasnio zašto je došlo do kašnjenja u razmjeni timskih uputa sa SAINZ-om.