Antonio Felix da Costa pobjednik Marakeškog GP-a u Maroku

Portugalski trkač suvereno je pobijedio na petoj utrci Formule E u Maroku ove godine.

Fotografija: Formula E

Drugo mjesto koju je zauzeo Maximillian Guenther za BMW. treći Da Costaov suigrač završio je utrku DSCheetah, Jean Eric Vergne.

Prije početka Grand Prixa Marakeša.

da Costa je bio najbrži koji o kvalifikacijama, Nije se pustio da zbuni ni kad to učini usred trke za kratko vrijeme sustigoše i zamijenio u prvom redu Guenther (BMW). Portugalski tada je vozio TIK za Guenther i na isto pretekao i zadržao vodstvo do kraja utrke.

Gunther je malo prije kraja utrke zbog uštede energije popustio, Zbog toga je on pretekao Vergnea (DS Techteetah). Sve je ukazao na dvostruku pobjedu timovi DS Techeetah, ali je Guenther pokazao odlučnost i pretekao prvakaVergna i tako osigurao još jedan podij. Četvrto mjesto zauzeo je Buemi (Nissan). Peti prešao je ciljnu crtu Mortara (Venturi).

Antonio Felix da Costa, pobjednik Grand Prixa Marakeša.

Pobjednik posljednje utrke Evans, morali trčati jer taktički greške timova (prekasno je prešao startnu crtu u kvalifikacijsku rundu), početi sa posljednje mjesto, No svojim je Jaguarom pokazao da je u izvrsnoj formi jer je meta prešao Kot šesti. Di Grassi (Audi) bio sedmi. Za mu prešli su do cilja Lutrijer (Porsche), Rowland (Nissan) u Ptica (Djevica).

Pobjednička faza Grand Prixa Marakeša.

Ukupno, on vodi nakon pet utrka Da Costa (67 bodova). Prati ga Evans (56 bodova). treći on je među trkačima Sims (46 bodova). Med timovi vodi DS Techeetah (98 boda), Pred tim BMW (90 boda) i tim Jaguar (66 boda).

Snimka cijele utrke za Veliku nagradu Marakeša.