FORMULA 2: U prvom najbolji Callum ILOTT, u drugom Felipe DRUGOVICH

Mick Schumacher imao je lijepu priliku završiti na postolju u prvoj utrci F2 serije, ali pogriješio je i skliznuo na 13. mjesto.

Pobjeda u prvoj utrci je pripadala Callumu Ilottu (virtuozi), Britanac je pobijedio u 40 krugova ispred dvojice novajlija, Marcus Armstrong (ART) in Robert Schwarzman (Prema), Zanimljivo je da su sva trojica najbrži članovi Ferrarijeve mladeži.

Utrka je bila nesretna Guanyuja Zhouja (virtuozi), koji su startali s prve startne pozicije, ali su zbog tehničkih problema postali sporiji i na kraju su morali parkirati u boksovima.

Umjesto na postolju, on je na prvoj utrci Formule 2 na Red Bull Prsten subota Mick Schumacher (prema) završio gorko razočaran. Sin Michael Schumacher vozio je dobru utrku i najvjerojatnije bi završio na postolju da nije pogriješio.

Najbrži rookie Drugovich u trci u sprintu

Novajlija Felipe Drugovich (MP Motorsport) pobijedio je u nedjelju u sprinterskoj utrci Formule 2. Brazilac je iskoristio svoju pole poziciju, što ga je u subotnjoj utrci postavilo na deseto mjesto i ostvario prvu pobjedu. Vodio je od početka do cilja.

Nakon 28 rundi prije je pobijedio Louis Deletraz (Charouz), Švicarci su do sada izjednačili svoj najbolji rezultat u Formuli 2, ali još uvijek čekaju svoju prvu pobjedu u nizu. Treće mjesto pripalo je Daniel Ticktum (Brane). Baš kao i u glavnoj utrci, gdje je zbog vozačke pogreške propustila postolje, i on je u drugoj Mick Schumacher (prema) pokazali dobar trkački tempo i osvojili prve bodove sa sedmog mjesta.

ALBON o HAMITONU: Lewis je loš gubitnik