MICK SCHUMACHER osvaja naslov FORMULA 2 - pobjeda u utrci DARUVALI

Usprkos neuspjehu na ovogodišnjoj završnoj utrci, Mick Schumacher osigurao je naslov Formule 2. Posljednju sprintersku utrku sezone 2020. u Sahiru pobijedio je Jehan Daruvala ispred Yukija Tsunoda i Dana Ticktuma. Schumacherov jedini suparnik Callum Ilott završio je na desetom mjestu i poput Nijemca, koji je bio 18., ostao je bez bodova.

Mick Schumacher osvojio naslov prvaka Formule 2 sezona 2020. I premda je imao dosta jakih kočnica i neplanirano zaustavljanje u jamama, što je bilo dovoljno samo da 18. mjesto. Srećom, njegov jedini suparnik nije prošao ništa bolje Callum Ilottu, koji je završio na desetom mjestu, ali bez više bodova.

Pobijedio je u utrci, svojoj prvoj Jehan Daruvala iz tima Mops. Indijac je bio brži od svog suigrača Yuki Tsunodai osvojio posljednje postolje Dan Tikctum iz tima DAMS.

Jehan Daruvala odnio je prvu pobjedu na posljednjoj utrci sezone 2020.

Tijek utrke

Start utrke je pripadao Za Ticktum, koja je započela od prvog mjesta, Schumacher međutim, napredovao je iz treće u drugu nakon pretjecanja Bio je to dar. Ali u tavi 4 jest Schumacher prejako kočio i opet pao na treće mjesto. Početkom drugog kruga sastali su se Ilott in Schumacher borila se prvi put, bolje ju je uzeo trkač ekipe Prema. Za Ilotima ali su glasno pokucali Švarcman, Zhou, Drugovich in Armstrong.

sve pogreška kočenja u prvom krugu osvetila se Schumacherovom trkaćem automobilu. Nijemac je vrlo rano u jamama objavio da ima tzv Ravna točka. Ipak, ostao je na stazi, čak se u međuvremenu i odmaknuo od Ilotta i počeo pritiskati Bio je to dar, koju je opet pretekao u četvrtoj rundi. Ali onda su se otkrili Schumacherovu problemi s gumama. Ona je dala vratio drugo mjesto, Schumacher međutim, još je nekoliko puta prejako zakočio i našao se pod jakim pritiskom Ilotta, koji se prošao pored Nijemca tek u 129. krugu.

To je iza toga Schumacher izgubljena mjesta i 15 krug prije kraja okrenuo se za promjenu kotača. Ilott u ovom je trenutku imao sve veću rupu prema prva dva, a odostraga je bio pod sve većim pritiskom Shwartzmana. Ali odluka još nije donesena, jer su se na vrhu žestoko borili Ulaznica in Ona je dala. Ali imao je Ilott u tom su mu trenutku gume već bile toliko uništene da nije mogao pronaći vezu s vrhom.

V 25. krug je Ona je dala zamahnuo na prvo mjesto i udaljavao se sve dalje i dalje Za Ticktum. U međuvremenu je Ilotta sustigoše Tsunoda, a ubrzo nakon toga opet su ga sustigli Zhou in Švarcman. U posljednjim je rundama Ilott izgubio još nekoliko mjesta, završivši utrku bez bodova na desetom mjestu.

Jehan Daruvala si je u posljednjoj utrci sezone Formule 2 donio svoju prvu pobjedu, prije Tsunodo in Ticktum, koji je u posljednjem zavoju izgubio drugo mjesto. Bili su i među osvajačima bodova Zhou, Shwartzman, Alesi, Ghiotto in Drugovich.

KR Ilott nije postigao nijedan bod, bilo je 18. mjesto dovoljno da jesi Schumacher osigurati naslov prvaka. Za sina Michael Schumacher to je nakon naslova prvaka Formula 3 2018. godine svoj drugi naslov u karijeri prije odlaska na sljedeću godinu Formula 1 timu Haas.