Lance STROLL: Za mene je ovo sezona neiskorištenih prilika

Lance Stroll postigao je nekoliko osobnih prekretnica u svojoj trkačkoj karijeri Formule 2020 u sezoni 1., ali svjestan je da bi se moglo postići puno više ...

To je 2020. godina Lance Stroll na papiru zaključio svoje najbolja sezona Formula 1 do sada. Kanađanin je dva puta bio na postolju, osvojivši svoj položaj prvog pola i vozačko prvenstvo završio na jedanaestom mjestu. Nikad nije bio tako visoko. Ipak, 22-godišnjak vjeruje da bi mogao u posljednjih godinu dana postigao mnogo više.

"Nije mi bila najbolja godina", rekao je. priznaje Šetati i objašnjava: “Prošla je godina mnogih prilika koje smo propustili, pa je sve skupa pomalo frustrirajuće. Ali sve je to dio sporta u kojem postoje usponi i padovi. " Naravno, postigao je 2020. godine "Neki važni trenuci", između ostalog i njegov kurs položaj prvog pola u Turskoj i dva mjesta na postolju.

"Ali mislim da smo imali puno više prilika za postolje", rekao je. On je rekao Šetati, osvrnuo se na sezonu 2020. i objasnio da je u njoj također propustio puno bodova. Počelo je odmah na početku Spielberg, kada nije vidio kariranu zastavu zbog kvara Mercedesovog motora i bio prisiljen na prvenstvo započnite s nulom na prvoj utrci.

U Mugellu su mu planove osujetile probušene gume.

U trećoj utrci sezone u Budimpešta imali su prvu priliku za postolje. “Mađarska je bila lijepa opcija za postolje. Ali kiša je stvari preokrenula ”, sjeća se Šetati, koji je tada utrku započeo na trećem mjestu, a na kraju je na četvrtom mjestu promašena za dlaku stepenice.

Prvi koraci godine uslijedile su nekoliko tjedana kasnije u Monzi. Ali i ovdje je Šetati propustio lijepu priliku koliko sam mogao u toj kaotične utrke također pobijedio. Neki čak kažu da bi trebao pobijediti u utrci u Monzi. Utrka u Mugellu tjedan dana kasnije bila je "Zasigurno" još jedna prilika za govornicu.

"Bili smo četvrti i u borbi za treće mjesto i imali smo puno bolji tempo," sjeća se Šetati, koji na kraju nisu vidjeli kariranu zastavu zbog probušene gume. Kanađaninu je ovo bio početak serije od pet utrka zaredom bez bodova. Čak je morao odustati zbog infekcije koronavirusom Eiffelova velika nagrada na Nürburgringu.

U kvalifikacijama za VN Turske, Stroll je zauzeo svoj prvi pole position.

Za utrku v purica činilo se kao da će opet okrenuti Strollovu krivulju uspjeha, pogotovo jer jest kanadski krenuo s terena položaja. Ali čak ni od toga, na kraju, nije bilo ništa. "Trčao sam 30 krugova i završio sam tek deveti zbog oštećenja automobila", rekao je. Pravi Šetati. Zabio je još jedno postolje u drugoj utrci u Bahrein.

sve Šetati mogao, po vlastitom nahođenju, također pobijediti VN Sakhir. Njegova se ocjena ne čini pretjeranom, jer je pobjeda pripala njegovom suigraču Sergio Perez, koji je i nakon prvog kruga bio na posljednjem mjestu. I tako 2020. ostaje godina izgubljenih prilika za Šetati.

Lance Stroll mišljenja je da bi trebao pobijediti u Bahreinu.

Ovo također pokazuje pogled na tablica s bodovima, koju su trkači osvojili prošle sezone. Kanađanin ga je završio na dobrom jedanaestom mjestu, ali što kad je njegov suigrač Perez na kraju je međutim osvojio čak i četvrto mjesto koronavirus propustio čak dvije utrke.

WOLFF: Novi propisi o motorima mogući su do sredine 2022. godine