MotoGP testiranje, 1. dan: ESPARGARO najbrži, MARQUEZ je pao

Aleix Espargaro, Apriliein trkač, bio je najbrži od kraja prvog testnog dana u Kataru, a Alex Marquez našao se na zemlji.

Nakon što je trebalo započeti zimsko testiranje prošlog mjeseca u Maleziji, ali je otkazano, karavan trkači MotoGP okupljenih na stazi ovih dana losail, gdje će se kasnije ovog mjeseca održati prve dvije ovosezonske utrke.

Prvi je test dan redovnih trkača obilježen vjetrom, koji je maltretirao trkače na stazi, a također se prijavio na asfaltnu površinu pustinjski pijesak, zbog čega u prvih sati nismo dobro vidjeli puno se događa.

Na stazi je bio među prvima Paul Espargaro, željno iščekujući da prvi put testira Hondin motor i postavi prvi brzi krug Miguel Oliveira, koji je nakon prošlogodišnjeg debija na motociklu Tech3 premješten u tvornički tim ove godine KTM. Portugalac je bio najbrži nakon prva dva sata testnog dana, a sat vremena kasnije inicijativu je preuzeo Nijemac Stefan Bradl s Hondom, koja je u petak u Doha već prošlo testiranje shakeowna.

Tri sata prije kraja postavio je najbrže vrijeme Johann zarco, trkač ekipe Pramac, a sat i pol kasnije stigao je do vrha Šparoga z travanj, koji je bio prvi trkač koji je krug istrčao za manje od minute i 55 sekundi, i odmah popravio vrijeme kruga za 1: 54.687 za dvije desetinke.

Nitko nije pobijedio svoje vrijeme do kraja, Bradl međutim, s zaostatkom od 0.256 sekundi, bio je drugi najbrži. Treće doba dana postavio je aktualni svjetski prvak Joan mir sa Suzukijem, a dan su završili u prvih pet Jack Miller in Miguel Oliveira.

Alex Marquez našao se na terenu na početku testnog dana nakon ružnog pada, ali bez obzira na to nastavio je raditi.

Prvi testni dan kao trkač LCR Honda započeo je ružnim padom na Alexa Marqueza, koji ju je, međutim, odnio samo udarcima i ogrebotinama, kako bi mogao nastaviti raditi.

Valentino ROSSI i Petronas YAMAHA: Prva runda bila je malo ČUDNA

F1: Zbog pandemije COVID-19 prihodi su pali za 877 MILIJUNA USD