RIMski ePrix, II. utrka: Stoffel VANDOORNE pobijedio je na ČETVRTOJ SEZONSKOJ utrci

Stoffel Vandoorne donio je Mercedesu drugu pobjedu u sezoni na nedjeljnoj utrci Formule E u Rimu.

Vozač tima Mercedes, Stoffel Vandoorne, pobijedio je u nedjelju na četvrtoj utrci sezone prvenstva Formule E 2021 u Rimu. Nakon 45 minuta i jednog kruga, belgijski pobijedio prije Alexander Sims (Mahindra) u Pascal Wehrlein (Porsche), koji je završio drugi i treći.

Wehrlein našao se na postolju zbog kazne trećeplasiranog Norman Nat (Venturi), koji je na kraju utrke potrošio previše energije. Bio je četvrti Edoardo Mortara (Venturi), a za njim i njega Maksimilijan Günther (BMW i Andretti), Mitch Evans (Jaguar), branitelj naslova Antonio Felix da Costa (DS Techeetah), Sebastien Buemi (Nissan e.dams), Tom Blomqvist (Nio) u Nico Müller (Zmaj-Penske).

Sam Bird (Jaguar) u Nyck de Vries (Mercedes), koji je prije utrke držao prvo i treće mjesto na ljestvici vozača, sudario se međusobno u posljednjem krugu i, poput viceprvaka, Robin Freens (Djevica) ostala bez bodova. Ptica in Jaguar ipak su branili vodstvo na ljestvici.

Unatoč sudaru s Nyckom de Vriesom i nuli u nedjeljnoj utrci, Sam bird (Jaguar) ostaje sveukupni lider u prvenstvu.

Za bivšeg trkača momčadi McLaren u F1 je to bila druga pobjeda u Formuli E, za Mercedes i ukupno treći i već drugi u sezoni 2021. Vodi u ukupnom poretku nakon četiri utrke Ptica sa 43 boda ispred svog suigrača Evans (39) u Freins (34). U ekipnom poretku Jaguar je daleko ispred s 82 boda mercedes (64) u DS Techeetah (46).

Prvenstvo Formula E nastavlja se za dva tjedna (24. i 25. travnja) premijernom utrkom na trkalištu Ricardo Tormo v Valencia. Treća stanica u sezoni 2021. opet će biti dvostruki događaj s utrkama u subotu i nedjelju.

F1 s navijačima? - SILVERSTONE zahtijeva provjeru potvrde o cijepljenju protiv krunice

HERBERT o BOTTASU: Ono kroz što prolazi je zaista STRAŠNO