Hoće li ANDRETTI također dovesti svog trkača u HINWIL?

Kazalište oko tima Alfa Romea ili Saubera nastavlja se. U timu nema mira nakon posljednjih glasina o navodnoj prodaji, a iz dana u dan svjedočimo novim detaljima.

Glasine o mogućoj kupnji tima od Hinvila, koji se nedavno pojavio pod imenom Alfa Romeo, od strane klana Andretti sa šefom Michael na čelu, također su bile vruća tema u sklopu posljednjeg trkaćeg vikenda GP Turske.

Očigledno da to žele Amerikanci dovesti čak i Hinwil tvoj trkač. Osim već potvrđenog Valtteria Bottas, kaže se da će drugo mjesto zauzeti 21-godišnjak Colton Hertha iz Kalifornije. Mladi Amerikanac ovogodišnje je prvenstvo IndyCar serija završila na petom mjestu, ali se može pohvaliti šest pobjeda. Između ostalog, pobijedio je u posljednjoj utrci godine Laguna Seca in Duga plaža.

U slučaju kupnje tima Alfa Romeo ili Sauber, očekuje se da će Michael Andretti također dovesti svog IndyCar trkača u Hinwill, koji zvuči kao Colton Hert, koji bi u sezoni 2022. postao suigrač Valtterija Bottasa.

Michael Andretti je u sezoni 1993. za tim McLaren vozio 13 utrka i za to vrijeme bio suigrač Ayrton Senna. Nakon trećeg mjesta u Monzi, morao je predati svoje mjesto Mickey Hakkinen. Njegov otac bio je uspješniji u Formuli 1 Mario Andretti, koji je naslov osvojio 1978. godine.

Navodno prodajni tim bila bi jako loša savjest za autora Antonija Giovinazzija, trenutni timski trkač, Guanyu Zhou, koji bi trebao donijeti veliki iznos sponzorskih sredstava timu, mladiću Oscar Piastri in Theo Pourchair, koji je član Sauber Akademije mladih trkača. Frederic Vasseur, šef tima Alfa Romea, već je nervozno odgovarao na medijska pitanja u Turskoj: “Ja sam samo šef tima, a ne vlasnik. Stoga će me vjerojatno obavijestiti ako se nešto dogodi."