GASLY: HAMILTON bi također završio zadnji u HAAS-u ili WILLIAMS-u

Formula 1 toliko ovisi o natjecateljima da bi, prema Pierreu Gaslyju, čak i jedan od najboljih trkača u povijesti, Lewis Hamilton u Haasu ili Williamsu, završio na posljednjem mjestu.

obožavatelji Formule 1 dugo se raspravljalo hoće li razliku čini trkač ili trkač. Nema sumnje da se možete boriti samo na vrhu najbolji trkački automobil, ali je ujedno i najbolji trkač - često jedan od njegovih suigrača - koji dospijeva do vrha.

Prošla je sezona Max Verstappen pobijedio svog suigrača Sergio Pereza za 200 bodova, Lewis Hamilton ali bio je prije Valtteri Bottas za 150 bodova. Naravno, ovdje je potrebno uzeti u obzir "jednak tretman“. Mercedes unutra Red Bull imali su skoro u građevinskom prvenstvu 300 boda prednosti u odnosu na treći Ferrari.

Komentirajući kako rezultat u Formuli 1 uglavnom postiže Gasly, za usporedbu napominje da bi Hamilton, kao najbolji trkač u Haagu ili Williamsu, također završio zadnji. - Foto: HB Press

Gasly rekao da je u Formuli 1 rezultat stvara trkaći automobil pa čak i kad bi bilo Hamilton u trkačkom automobilu Haas, koji lani nije postigao nijedan bod, Britanac ne bi postigao nijedan bod. “Nažalost, u našem sportu trke najviše koriste rezultateRekao je timski trkač Alfa Bik. 'Čak i da Lewis, najbolji trkač u povijesti Formule 1, danas sjedi u Haasu ili Williamsu, završio bi zadnji. Ovdje se ne radi o tome da ste treći ili peti, ne, najviše 18. ili srećom 16.."Posljednja je sezona Gasly dodao je treće postolje u karijeri kada je v Azerbejdžan osvojio treće mjesto.