Magnussen OČEKUJE DOBRU UTRKU U AUSTRALIJI: “IMAMO JAKO DOBRA TRKAČA”

Kevin Magnussen dolazi u Australiju vrlo samouvjereno. Danac, koji je osvojio bodove u prve dvije utrke ove sezone nakon što se vratio s Haasom, u prošlosti je uvijek imao dobre rezultate na Albert Parku.

Tim Haasa vjeruje da Kevin Magnussen ove sezone donosi dodatnu vrijednost - Foto: HB Press

2014. godine v.d. Australija započeo svoju karijeru u Formula 1 z McLarn. 122 dirka kasnije, jest drugo mjesto, koju je sam osvojio debi, ipak vrijeđao svoje najbolji rang. U 2018. izgledalo je kao da će biti sa suigračem u momčadi Haas, Romain Grosjan, osvojio četvrto i peto mjesto, ali nakon problema na zaustavljanjima u boksovima obojica su dali otkaz. Sljedeće je godine Magnussen završio na šestom mjestu, također s ekipom Haas. Kako se ispostavilo, njegova trkačka staza je unutra Australija vrlo prikladno.

"Ne znam je li to povezano sa samom stazom, da tako nešto klikne, ali očito je da sam ovdje imao jako uspješne vikende." rekao je u timskom intervjuu. Želi da to bude tako, ali vjeruje da su rezultati dobri Australija uglavnom koincidencija.

Kevin Magnussen uvjeren je da će trkaća staza Albert Park odgovarati ovogodišnjem trkaćem automobilu Hass VF-22. - Foto: HB Press

Magnussen vrlo je zadovoljan s prve dvije ovosezonske utrke Haasov trkaći auto VF-22. "Ove godine imamo prilično dobar, svestran trkaći automobil," On je rekao. Po Danci riječima, jest VF-22 posebno dobar u usporiti in srednje brzo okreće, ali potrebno je malo poraditi da tako i ostane brzo zavojima. Uvjeren je da će postojati trkalište Albert Park odgovarao ovoj godini Haas.

VETTEL mora braniti FIA-ine povjerenike za NEZAKONIT ULAZAK na stazu?!