FORMULA 2: Domaća pobjeda u nedjelju za TICKTUM

Daniel Ticktum pobijedio je u burnoj sprinterskoj utrci Formule 2 u Silverstonu. Christian Lundgaard (ART) i Louis Deletraz (Charouz) također su na postolju.

Daniel Ticktum (DAMS) je u nedjelju u Velikoj Britaniji Silverstone pobijedio na trke sprint i tako postigao prvu pobjedu u Formuli 2. Britanac je većinu vremena bio suveren na prvom mjestu u trci s 21 krugom, ali na kraju bi ga gotovo iznenadio Christian Lundgaard (ART), koji je vozio mnogo brže nakon mijenjanja guma. Treće mjesto pripalo je Švicarcima Louis Deletraz (Charouz).

Za Mick Schumacher četvrti trkački vikend sezone 2020. završio je razočaranjem. Sin Michael Schumacher bio je šesti i tako dalje na bodove. Ali tada su ga izvadili iz njegove ekipa Prema pozvani u jame za izmjenu guma tijekom faze sigurnosnog automobila. Problem je bio jer su to učinili tek poslije druga runda iza sigurnosnog automobila.

Zato Schumacher pao je na 13. mjesto i kasnije nije uspio značajno poboljšati svoj poredak. Nakon pogreške u posljednjem kolu, završio je utrku na 14. mjestu, na prvi od dva trkačka vikenda u Silverstoneu oduzeo je samo prikupljeno dvije točke.

On je u borbi za pobjedu Ulaznica preuzeo vodstvo iz prve startne pozicije, a zatim Lundgaard u nekoliko skretanja s petog zamahnuo je na drugo mjesto. Danci su zadržali taj rang do 13. runde prije nego što su ga pretekli callum ilott (Virtuozi).

Britancu se žurilo kad se sudario Yuki Tsunodo (Carlin) dobio je 5 sekundi kazne u prvom krugu. Dva kruga kasnije to više nije bilo važno. Ilott okrenuo se u klupskom zavoju, motor njegovog trkačkog automobila ugasio se i utrka je bila gotova za njega.

Zatim je došao do staze sigurnosni automobil, koje su mnogi iskoristili da se zaustave na jama. Oni su među prvima odgovorili na ART i na Lundgaardov trkački automobil tvrde gume zamijenjene srednjim. Na štetu toga on je član Renaultovi potomci izgubio tri mjeseca, koja je povratio u posljednja tri kruga utrke nakon ponovnog starta - i na kraju pobjedu propustio za samo 0,3 sekunde.

pri Premi slijedili su istu strategiju, i jedni i drugi Schumacher kao i na Robert Schwarzman, ali jedan krug kasnije, nakon što su se vozači iza sigurnosnog automobila već približili. Osim što taktika nije djelovala, Prem je imao problema i s vezanošću stražnji desni kotač na trkačkom automobilu Schwarzman.

Oni su se plasirali iza top tri Jehan Daruvala (Carlin), pobjednik glavne utrke Nikita Mazepin (Hitech), Felipe Drugovich, Nobuharu Matsushita (oba MP Motorsport) i Jack Aitken, Vodi nakon osam utrka Schwarzman, koji ima 81 bod ispred Ilotima (73) u Lundgaard (69). Schumacher, koji je tijekom vikenda završio na četvrtom mjestu u Silverstonu, pao je na ukupno deveto mjesto nakon dvije manje uspješne utrke s 41 bodom.