INDY 500: Marcus ERICSSON ovogodišnji pobjednik utrke svih AMERIČKIH utrka

Marcus Ericsson izdržao je napade trkača McLarena Pata O'Warda i pobijedio na dramatičnoj utrci u Indianapolisu na 500 milja.

Marcus Ericsson, bivši trkač Formule 1, pobjednik je ovogodišnje utrke Indy 500, jer je uspio odbiti McLarnove mlade napade u posljednja tri kola Pata O'Warda. Šveđanin koji je vozio za F1 Caterham in Sauber, vodio je pred kraj utrke, ali mu je crvena zastava nekoliko krugova prije kraja poništila prednost.

"Sada ih obožavam" našalio se Ericsson, kada su ga podsjetili da nije ljubitelj ovala, kada je 2019. godine, kada nije dobio mjesto u Formuli 1, prešao u Indy. Šveđanin je odvozio svoju utrku i iskoristio pogrešku Scott Dixon, koji je zbog vožnje kroz boks dobio kaznu jer je prije bio u njima prebrzo.

Ericsson postao je tek drugi švedski vozač koji je ikada pobijedio u slavnoj utrci i prešao ciljnu liniju neposredno prije O'Wardom, nakon žestoke borbe u posljednja tri kola. meksički u zadnjem krugu našao se uz Šveđanina, ali ga nije uspio prestići i završio je u drugo mjesto.

Brazilski veteran zauzeo je treće mjesto Tony Canaan, a od bivših trkača Formule 1 bio je Aleksandar Rossi pjevati John Paul Montoya jedanaesti, Takuma-sato međutim, završio je na 25. mjestu iza kruga. Romain Grosjean in callum ilott nisu završili utrku.

MotoGP MUGELLO: Suverena pobjeda Pecca BAGNAIE