MotoGP MUGELLO: Suverena pobjeda Pecca BAGNAIE

Francesco Bagnaia pobjednik je osme utrke sezone. Na podiju su mu se pridružili Fabio Quartararo i Aleix Espargaro.

Ovaj put je bio četvrti Johann zarco ispred VR46 trkača Marc Bezzecchi ter Luco Marini. Bio je sedmi brad binder ispred Takaakija Nakagamija i suigrača Miguela Oliveira.

Marc Marquez završio je svoju posljednju utrku prije operacije kao deseti. Fabio DiGiannantonio nije imao ritam boriti se s najboljima i završio je na jedanaestom mjestu, malo prije Maverick Vinales. Jorge Martin, koji je tijekom utrke postigao novu najveću brzinu u MotoGP klasi (363,6 km / h) došao na trinaesti.

Utrku je započeo VR46 - Luca Marina in Marko Bezzecchi, koji je preuzeo vodstvo na startu utrke. brad binder osvojio je osam mjesta u uvodnom kolu i probio se na osmo mjesto. Najbolji iz jučerašnjih kvalifikacija Fabio DiGiannantonio skliznuo na peto mjesto u uvodnim rundama. Oni su jedini uspjeli konkurirati Ducatiju u prvom planu fabio quartararo ter Aleix Espergaro.

Prvi je završio utrku padom u devetom zavoju četvrtog kruga Paul Espargaro. Loš vikend završio je u sedmom krugu za oba Suzukija. Krug nakon toga preuzeo je vodstvo na kočenju u prvom zavoju Franjo Bagnaia.

Sredinom utrke probio se na drugo mjesto tromjesečni. U prvom planu, međutim, otišao je Bagnaia. Francuski trkač je dobivao u trećem sektoru, ali je u avionu gubio od Bagnaie.

Deset krugova prije kraja pao je u četvrtom zavoju Enea Bastinanini. U pozadini je Jorge Martin također je postavio najveću maksimalnu brzinu (363,6 km/h) u MotoGP klasi

Utrka za Veliku nagradu MONACA: Sergio PEREZ pobjednik MARATONA u kneževini

INDY 500: Marcus ERICSSON ovogodišnji pobjednik utrke svih AMERIČKIH utrka