GP EMILIJE-ROMANJE, kvalifikacije: Maverick VINALES ponovno s prve startne pozicije, teren BAGNAIE

Vozač Yamahe Maverick Vinales osigurao je najbolju startnu poziciju za drugu MotoGP utrku u Misanu. Prije svega Jack Miller i Fabio Quartararo.

Maverick Vinales ponovno zauzeo pole position na trkalištu u drugoj MotoGP utrci Svjetski krug Misano, Vozač Yamaha u kvalifikacijama je krug odvozio za 1: 31.077 minuta i bio je 0,076 sekundi brži od Jack Miller (Pramac-Ducati). fabio quartararo (Petronas-Yamaha) dovršio prvi red.

Na kraju je postigao najbolje vrijeme u kvalifikacijama Francesco Bagnaia (Ducati Pramac), koji je, međutim, stazu napustio biciklom, pa se morao zadovoljiti petom polaznom točkom. Kvalifikacije je završio prije njega Paul Espargaro (KTM).

Trenutno najbolji vozač Honde, Takaaki nakagami, loše pao u krugu grijanja, ali na njegovu sreću sve je završilo bez posljedica, što se za njegovu ne bi moglo reći Honda RC213V.

Treća početna postava bit će u potpunosti talijanska, jer su mjesta od sedme do devete podijeljena Valentino RossiFranco Morbidely ter Danilo Petrucci. Vodeći u bodovanju u Svjetskom kupu, Andrea Doviđenja na kraju kvalifikacija bio je deseti, u četvrtoj startnoj liniji startaju pored njega Joan Mir a već spomenuto Takaaki Nakagami, koji je kvalifikacije kvalificiranim dijelom prerano završio padom.

U Q1 je postavio najbrže vrijeme Jack Miller (1: 31,559 minuta, vođa prvenstva, Andrea Dovizioso, zauzeo je drugo mjesto u prošlom kolu, što mu je omogućilo prolazak u Q2. Iker Lecuona, koji je završio treći, dugo je bio na putu prema Q2, ali na kraju se morao zadovoljiti trećim mjestom.

Johann zarco bio je sa svojim ozlijeđenim Ducati (pao je dvije minute prije isteka vremena) dobro se borio i završio na četvrtom mjestu. Oni ga slijede Miguel Oliveira in Aleix Espergaro, koja nakon pada pred kraj Q1 nije mogla biti viša. Alex Marquez završio je prije Alex Rins, Bradley Smith in Tito Rabat.