MXGP: Tim GAJSER brani naslov SVJETSKOG ŠAMPIONA

Tim Gajser obranio je naslov svjetskog prvaka s drugim mjestom u prvoj vožnji za Veliku nagradu Pietramurate. Ovo je već njegov treći naslov u elitnoj MXGP klasi.

Njegov je zadatak u prvoj vožnji bio postići najmanje dva boda više od Antonio Cairoli, što je na kraju i uspio, Talijan je na kraju bio šesti. Švicarac se veselio pobjedi na prvoj stazi Jeremy Seewer.

"Ne znam što bih rekao, sada imam četiri naslova, stvarno sam tako sretan”, Rekao je odmah po dolasku na cilj Tim Geiser. Sa zlatnom kacigom u ruci samo je zahvalio: “Svima vama koji ste mi pomogli na putu, vašom djevojkom, a posebno navijačima kojih danas nažalost nije bilo zbog pandemije. Ovo je stvarno nevjerojatno! "

Sam početak nije bio najbolji kakav jest Geiser loše započeo i u prvi zavoj vozio tek kao trinaesti. On je vodio Kanalizacija, Kairoli međutim, probio se na 2. mjesto prije kraja prve runde. Geiser brzo je napredovao već nakon četiri kruga bio je četvrti gdje je vozio prilično dugo. Činilo se da ima problema s motorom (smetala mu je spojka) jer se cijelo vrijeme osvrtao, a zaostatak za vođom bio je uokolo sedam sekundi.

Ključni događaj dogodio se u 9. kolu kada Kairoli pao i nastavio na sedmom mjestu. Gajser je tako napredovao na treće mjesto, a dva kruga kasnije pretekao je još jedno Alessandra Lupin. I Slovenac je sustigao kraj trke Prozračnik, zaprijetio mu, ali ga nije uspio prestići.

Nakon rizičnog poteza, mehaničari su mu na ploči napisali poruku da vozi pametno, što je i učinio Geiser također smatrao i zadovoljio se drugim mjestom. I novi svjetski naslov!

Geiser je sada četverostruki svjetski prvak, 2016. i 2019. slavio je među elitom, a 2015. u klasi MX2.

Lewis HAMILTON: BOTTAS SVOJ POSAO radi izuzetno

Volkswagen GOLF R: Više MOĆI, više SPORTA, još više R