IndyCar: Romain GROSJEAN na POLOŽAJU u svojoj jedinoj trećoj utrci

Bivši vozač Formule 1 Romain Grosjean osvojio je prvo startno mjesto u svojoj trećoj utrci u NTT IndyCar seriji.

francuski nedugo nakon početka završnog dijela kvalifikacija (Firestone Fast Six), u kojem se natječe najbržih šest trkača VN Indijanapolisa pokazao je da će za sve biti tvrd orah, jer je uspio nadmašiti vrijeme od samo 69,7636 sekundi Josef Newgarden s vremenom od 69,5665 sekundi.

Bio je u sljedećem pokušaju Grosjeankoji vozi za momčad Utrke Dale Coynea, još brže i pobijedio Newgarden za 0,1269 sekundi, završivši treći Jack Havey (Meyer Shank Racing Honda), i zauzeo četvrto mjesto Alex Palou (Chip Ganassi Racing Honda).

To je bio Grosjeanov prvi službeni pole position nakon 2011. kada se još vozio GP2 serija i prva najbolja startna pozicija za momčad Dale Coyne Racing nakon pole pozicije Sebastien Bourdais na Velikoj nagradi Phoenixa 2018.

Romain Grosjean nakon više od deset godina ponovno će započeti utrku s prve startne pozicije.

Dobro se snašao i Grosjeanov suigrač Scott McLaughlin, koji je završio peti s zaostatkom od 2.744 tisućinke sekunde za Francuzom. Vodeća u prvenstvu NTT IndyCar serija, Scott Dixon, ovaj put se nije plasirao među šest najboljih.

Carlos REUTEMANN nakon teškog medicinskog postupka u STABILNOM STANJU

MotoGP FRANCE GP: Uzbudljive kvalifikacije za LE MANS napokon dobivaju QUARTARARO