Analiza simulacije utrke: Ali RED BULL maže oči na MERCEDES?

Max Verstappen započeo je jučerašnji dan slobodnih treninga obećavajuće jer je u prvom postigao najbrže vrijeme, ali nekoliko sati kasnije tu je reputaciju morao predati Lewisu Hamiltonu.

Ali sudeći po brojkama, Nizozemac međutim, nema potrebe za brigom. Izgleda da je Red Bull na drugom besplatnom vježbanju vožnje sa smanjena snaga, kako su izvijestile kolege iz automobilski motor i sport.

To je mercedes dopustio da se trening prije završi Verstappen. Što se tiče najveće brzine, jest Hamilton postići 312,7 km / h, Verstappen međutim, nije postigao više od 311,5 km / h. Razlika u brzini bila je prošlog vikenda u kadru GP Štajerske sasvim druga kategorija. Kada program simulacije ukloni sve smetnje, čini se Verstappen za sada desetinku sekunde u krugu brže od suparnika Hamilton u Mercedesu.

Unatoč zaostajanju za oba Mercedesova trkača u jučerašnjem drugom slobodnom treningu, Max Verstappn očito se ne mora brinuti - Foto: HB Press

Med simulacija utrke ta se razlika čak povećala na desetinu i pol. Na srednjem je miksu Verstappen o vremenu simulacije utrka vozila 1: 09.549 minuta, dok Hamilton nije mogao ići brže od 1: 09.614 minuta. sergio perez međutim, bio je desetinku sekunde sporiji od Hamiltona. Dobar dojam na simulaciji utrke je s vremenom 1: 09.437 minuta učinio Valtteri Bottas. Finac je svoj drugi slobodni trening završio odmah iza Hamiltona i ispred Verstappna.

AUSTRIJSKI GP, FP2 - Oba MERCEDES-a na vrhu, RÄIKKÖNEN bez ZADNJIH OGLEDALA

Vruća tema OGRANIČENJA PUTOVANJA: Natjecatelji pozdravljaju FIA-in eksperiment u Austriji