U dvoboju s MICHAELOM SCHUMACHEROM dobivate napaljen ten: "On je bog Formule 1"

Svatko ima - čak i trkač - uzor, a za Daniela Ricciarda, sadašnjeg McLaren trkača, to je nekada bio Michael Schumacher.

Činjenica da mu je dopušteno da se utrkuje sa svojim uzorom Australac čak i danas izaziva mršav ten kad se govori o tim trenucima.

Ricciardo debitirao je u Formuli 1 prije godina 2011 u timu HRT, ali bio je doista impresioniran u prvoj sezoni tima Toro Rosso u 2012. Dana Japan našao se u dvoboju sa svojim uzorom. Michael Schumacher tada se utrkivao za Mercedes i oboje su tada bili unutra Suzuki borio se za deseto mjesto. Konačni pobjednik ovog dvoboja bio je Ricciardo. 'Sjećam se jedne od svojih prvih utrka u Suzukiju i tamo sam imao kratak dvoboj s njim. Bilo je to poput mačke koja se igra s mišem. Uživao sam u svakoj sekundi,”Radi se o tim trenucima kolegama iz Sport Bild rekao je Australac.

Daniel Ricciardo i danas dobiva pileću kožu kad se sjeti trenutka kad se na stazi mogao boriti sa svojim uzorom Michaelom Schumacherom.

"Michael je već osvojio sedam naslova. On je bog ovog sporta. Nakon utrke, otac me na trenutak odveo u stranu i pričao o ovom dvoboju. Rekao mi je: 'Znaš li uopće što se upravo dogodilo?' To sam morao prvo shvatiti. Kad ostarim, sjećat ću se takvih trenutaka. Bože, sad kad govorim o ovome, opet imam pileću kožu,”Trkač zaključuje McLaren.

ALPINE u razgovoru s potencijalnim novim ulagačima - također o mogućnosti preuzimanja tima

BOTTAS iskreno: ne znam da li da se smijem ili plačem