VERSTAPPEN može postati prvak F1 iz LAUDE -e koji se nije natjecao protiv SCHUMACHER -a

Ako Max Verstappen, timski trkač Red Bull, koji je ove sezone osvojio naslov svjetskog prvaka Formule 1, postavit će vrlo poseban rekord.

Ako uspije pobijediti u borbi za naslov prvaka na kraju prvenstva Lewis Hamilton, tako bi postao prvi svjetski prvak nakon Niki Laudakoji se nikad nisu utrkivali Michael Schumacher.

Michael Schumacher predstavlja više od jedne generacije Formule 1. Kao mladi trkač dijelio je početnu postavu s trkaćim legendama poput Ayrton Senna in Alain Prost, ali se i natjecao Fernando Alonso. Nakon sezone 2006. Nijemac je napustio Formulu 1 i Ferrari, pa ga je na debiju nestalo Sebastian Vettel in Lewis Hamilton. Međutim, jest Schumacher u 2010. vratio u Mercedes, pa su se Vettel i Hamilton također mogli natjecati protiv trkaće legende.

Niki Lauda bila je posljednja trkačica koja je osvojila naslov prvaka bez natjecanja protiv Michaela Schumachera.

Max Verstappen bi stoga bio prvi svjetski prvak u Formuli 1 nakon pokojnika Niki Laudakoji se nisu natjecali s Michael Schumacher, kojeg je kao dječak obožavao, obitelj Verstappen on je i obiteljski prijatelj Schumachera. Maxov otac Jos međutim, natjecao se s Michael i ovo naslijeđe se nastavlja. Ove godine Max dijeli pjesmu s Mick Schumacher, čineći njihovu borbu za velika imena još uvijek mogućom u budućnosti.