SAINZ: Želio bih razumjeti kako je SCHUMACHER uspio biti tako POSEBAN

Carlos Sainz se priprema za svoju drugu sezonu u Ferrariju i o tome je razgovarao sa svojim kolegama iz Corriere della Sera. U ovom razgovoru istaknuo je i svoje divljenje Michaelu Schumacheru.

Michael Schumacher pobijedio je u svojoj karijeri u Formuli 1 sedam naslova prvak i posjeduje još dosta ploča. Od 1996. utrkivao se za Ferrari i s ekipom iz Maranella, što ga je ponovno svrstalo u vrh kraljevske klase, osvojio je pet naslova. I s tih pet titula postao je Ferrarijev najuspješniji trkač svih vremena.

Španjolski trkač želio bi ponovno razgovarati s njemačkim svjetskim prvakom. Otkad je u timu Ferrari, je Fr. Schumacher čuo mnoge priče. “Trkača kojeg je želio upoznati smatrao je suputnikom kako bi shvatio kako je uspio biti tako poseban. I danas svaki mehaničar priča o njemu i lijepo je čuti kako je uspio osvojiti cijelu grupu, povući ih za sobom, okružen poštovanjem i ljubavlju,"tako Sainz.

Carlos Sainz bi volio bolje upoznati Michaela Schumachera i saznati zašto je bio tako poseban - Foto: Ferrari

Sainz bit će mu druga sezona u Ferrari ponovno učinjeno zajedno sa Charles Leclerc. U Ferrariju se nadaju da će ih ova mlada trkaća momčad opet uspjeti vratiti na vrh Formule 1. I Leclerc i Sainz su se pokazali kao brzi i mogu osvojiti postolje, ali v sezona 2022 Ferrari se može ponovno boriti za pobjedu samo ako je njihov novi bolid dovoljno dobar.

I danas svaki mehaničar govori o Michaelu Schumacheru.

Carlos Sainz, Ferrari

Stabilan završila prošlu sezonu u treće mjesto građevinsko prvenstvo, Sainz međutim, završio je peti u utrci i bio ispred svog suigrača Leclerc, koji je zauzeo sedmo mjesto.

GUMB: Bolje je da TIMOVI više nemaju kontakt s VODSTVO UTRKE

HORNER: 18-inčni bicikli će utjecati na VRIJEME na BOXING STOPS