VN ŠPANJOLSKE, kvalifikacije: LECLERC s prve startne pozicije, VERSTAPPEN s defektom

Gledali smo pravu dramu u kvalifikacijama za Veliku nagradu Španjolske u Barceloni, dok se Leclerc vrtio u finišu, a Max Verstappen je morao rano prekinuti svoj posljednji brzi krug.

Unatoč pirueti u trećem dijelu kvalifikacija, Charles Leclerc je osvojio pole position. - Foto: HB Press

Charles Leclerc unatoč pirueti u trećem dijelu kvalifikacija uspio je posložiti stvari na svoje mjesto iu kvalifikacijama za utrku za GP Španjolske donijeti najbolju početnu poziciju. Monacan je također iskoristio probleme najvećeg rivala Max Verstappna, koji je zbog tehničkih problema morao prekinuti svoj posljednji napad.

Za Leclercovo polje bilo je dovoljno vremena na kraju 1:18.750 minuta, što je bilo 323 tisućinke sekunde brže od Nizozemca, a zaostao je Carlos Sainz.

Q1 - Kraj radnog dana za Aston Martin i Fernando Alonso

Imati obje trkaće ekipe Aston Martin u prvom dijelu kvalifikacija morao se oprostiti i domaći miljenik publike Fernando Alonso, koji je stigao do 17. vremena prvog dijela kvalifikacija. Alonso na početku svog posljednjeg brzog pokušaja želio se uhvatiti za stražnjicu Land Norrisiskoristiti povjetarac, ali se ubrzo našao unutra "Prljavi zrak" i završio svoj eksperiment.

Posljednjim pokušajem uspio je pobjeći iz zone ispadanja Schumacher, koji je zauzeo 11. mjesto, a kvalifikacije su završene za oba natjecatelja tima. Williams.

Q2 - Schumacher je prvi put u karijeri prošao u Q3

Nemec inače je bio dosta sretan kakav je bio Lando Norris brži od njega, ali mu je najbrže vrijeme prekinuto zbog vožnje preko ruba staze. Ispali su i oni Ocon, Tsunoda, Gasly in Zhou. Najbolje vrijeme je došlo na kraju Verstappen Pred Sainz.

Q3 - Verstappn računi prešli DRS

Nakon prvih nekoliko pokušaja, bio je Nizozemac najbrži, pred Sainz in Perez. Charles Leclerc vrtio se na stazi i nakon prvog pokušaja bio izvan vremena. Oba mercedes sletjeli su na mjesta četiri i pet i izgledali su konkurentnije nego prije četrnaest dana Miami.

Mick Schumacher je debitirao u karijeri u Q3, a sutra će startati s desetog mjesta. - Foto: HB Press

U drugom je Leclerc izdržao pritisak i postavio najbrže doba dana, Verstappen međutim, prijavio je probleme s motorom u boksu, što se kasnije pokazalo kao problem s DRS sustavom. Završio je treći Sainz, prije Russell, Perez in Hamilton.

Rezultati - VN Španjolske, kvalifikacije:

MIAMI inzistira na utrkama u SVIBNJU, stvarajući veliki jaz između američkih utrka

Charles LECLERC: KVALIFIKACIJE su mi jako teške