VN KANADA, FP2: VERSTAPPEN najbrži također u drugom

Max Verstappen je također dobio svoj drugi besplatni trening za Veliku nagradu Kanade u Montrealu. Drugo mjesto osvojio je Charles Leclerc.

Max Verstappen (NIZ), Oracle Red Bull Utrke - Foto: HB Press

Nizozemac je na početku nagovijestio da će biti brz i vlastiti ritam samo je eskalirao kroz treninge i ostao ispred Leclerc, koji je završio na drugom mjestu, iako je bio trkač Red Bulla približio na samo 81 tisućinku sekunde.

Na trećem mjestu odlučio je dvoboj ostalih vozača vodećih momčadi prvenstva Carlos Sainzdok sergio perez borio se s brojnim problemima i završio među prvih deset, pa je upitno u kakvoj ćemo ga formi gledati u današnjim kvalifikacijama.

Charles Leclerc je prišao Nizozemcu na 81 tisućinku sekunde. - Foto: HB Press

Najduže su ostali u boksovima Hamiton, Russell in Bottas. Finac je, kao i Meksikanac prije njega, imao dosta problema i nije uspio odrediti brzo vrijeme. Bottas većinu treninga proveo je u boksovima, Russell in Hamilton međutim trening su završili na 7. odnosno 14. mjestu.

Išlo je puno bolje za oba druga veterana kao što je i prošlo Vettel postaviti četvrtu, Alonso i peti sat treninga. Također je izgledalo dobro za oba trkača McLaren, koji su zauzeli osmo i deveto mjesto. Dalekoistočni dvoboj između Zhou in Tsunodo na 16. mjestu Kinezi su odlučili u svoju korist, a interni dvoboj Haasa za 14. mjesto ponovno je pobijedio Magnussen.

WOLFF brani HAMILTONA: On je NAJBOLJI svih vremena