INDY 500: Takuma SATO na pravom mjestu u pravo vrijeme, ALI TAKO bez šanse za pobjedu

Scott Dixon dominirao je u utrci na 500 milja u Indianapolisu, ali na kraju je Takuma Sato bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, zabilježivši svoju drugu pobjedu u ovoj legendarnoj američkoj utrci.

Prvi put u svojoj dugoj povijesti bez gledatelja na čuvenom ovalu, a prvi put ne u svibnju, već u kolovozu, održao se u nedjelju na trkalištu Motorna brzina Indianapolis održala se 104. izvedba utrke na 500 milja u Indianapolisu, poznatija kao Indy 500.

Prisilni odsutnost gledatelja teško je umanjila napetost i zanimanje za konkurenciju na vrhuncu serijske sezone IndyCar, Na kraju, međutim, nije stigao ništa od uzbudljivog zaključka, jer je utrka slučajno završila na kraju utrke. završio prazničkim tempom iza sigurnosnog automobila.

Takuma-sato (Rahal-Honda) bio je u vodstvu u pravo vrijeme i tako je ostvario svoju drugu pobjedu Indy 500, Osvojio je još 2017. godine. Scott Dixon (Ganassi-Honda), koji je predvodio čak 111 od 200 krugova, na kraju je bio drugi. Zbog nesreće u pozadini koja se dogodila nešto prije kraja utrke, bio je petostruki prvak u seriji IndyCar lišena mogućnosti konačnog napada na Japance.

Fernando Alonso (McLaren-Chevrolet) nije bila na razini koju je pokazala prije tri godine ove godine. Dvostruki svjetski prvak Formule 1 njegov je drugi Indy 500 završio prvi put nakon 2017. nakon što se nije uspio kvalificirati u utrku 2019. godine. Nakon ostavke zbog kvara motora na svom debiju 2017. godine je Alonso ovaj put prešao je ciljnu crtu. No, za Španjolca, bila je to utrka koju će pokušati zaboraviti što je prije moguće.

Fernando Alonso ove godine nije imao dovoljno konkurentnog automobila da bi mogao korak više za vrh.

Trku je započeo sa 26 od 33 početna mjesta, provevši gotovo cijeli prvi dio utrke u ovom dijelu tablice. Uspio je izbjeći da ga je vođa pretekao u krugu Scott Dixon. Tek je na pola puta trka Alonso nakratko sletio u prvih petnaestak prije nego što se vratio na mjesta oko dvadesetih.

Asturski na kraju prešao ciljnu liniju na 21. mjesto, Ali ni s kasnim nastavkom utrke ne bi bilo moguće postići puno bolji rezultat, kakav je bio Alonso treći vozač koji je već pretjerao u krilu.

MIKA HÄKKINEN: FERRARI ne pripada u sredinu

ALAIN FREE: Ponekad ljudi ne shvaćaju što HAMILTON radi