BINOTTO: Ove godine će se više ILOTTA pojaviti u slobodnim treninzima

Callum Ilott nije dobio mjesto u Formuli 2021 za sezonu 1, ali prema Mattieju Binotti, mladić se očekuje da će se u petak natjecati na nekom slobodnom treningu.

callum ilott

callum ilott protiv Mick Schumacher nije povukao kraći kraj samo u prvenstvu Formule 2, gdje je Britanac osvojio naslov viceprvaka. Također u smislu unosa v Formula 1 bio je invalid.

Tako je morao Ilott zadovoljiti ulogom testni trkač Ferrari, ali Matthias Binotto, šef tima iz Maranella, omogućit će mu da se razvije kao trkač u sklopu besplatnog treninga u petak. “Mika imamo u Haasu gdje započinje svoje iskustvo Formule 1. Ali imamo i mlade trkače Formule 2 poput Roberta Shwartzmana. A tu je i Callum Ilott, koji će biti naš testni trkač, koji radi u simulatoru i radi besplatne treninge.“Najvjerojatnije će to raditi u partnerskim timovima Haas Ali Alfa Romeo. Kao u slučaju Mick Schumacher, Također Ilott prošle godine pod Velika nagrada Eifela ostao bez nastupa u slobodnom vježbanju.

Callum Ilott, koji je nedavno sjeo za volan trkaćeg automobila Ferrari SF71H iz 2018. u Fioranu, očekuje se da će se ove godine natjecati na nekim besplatnim treningima, prema Mattieju Binotti.

Pa je sjeo za volan Alfa Romeo na testu mladih trkača c Abu Dhabi, a također se nedavno vozio uokolo 50 krug u dvogodišnjem trkaćem automobilu Ferrari SF71H na kućnoj stazi u Fioran, Riječima Ilotta bila je to savršena priprema za njegov život ove godine kao službenog testnog trkača momčadi Scuderia Ferrari. 'Bio je to sjajan osjećaj i sjajno iskustvo ponovno moći sjesti u pravi trkaći automobil. Bio je to dobar početak godine kako bih stekao malo više iskustva s timom i bolje razumio radno okruženje u Formuli 1, kako bih se mogao uroniti u ovaj Ferrarijev svijet Formule 1 do zimskih testova,"On se raduje Ilott novi zadaci.

Vraća li se zloglasna BOGATA ENERGIJA zaista na FORMULA 1?