WRC Rally MONZA: Sebastien OGIER OSMI SVJETSKI PRVAK!

Sebastien Ogier je po osmi put u posljednjih devet godina postao svjetski prvak u reliju teško izborenom pobjedom u Monzi.

Vozač Toyote tima, Sebastien Ogier, svjetski je prvak u reliju za sezonu 2021. Francuz je u nedjelju osvojio reli u Italiji na kraju karijere kao redoviti vozač Svjetskog reli prvenstva (WRC) Monza, okrunivši ga po osmi put u devet godina WRC prvak.

Za Ogier bila je to 54. pobjeda na 169. Svjetskom prvenstvu u reliju i ujedno 200. pobjeda francuskog vozača u Svjetskom prvenstvu. Na drugom mjestu našao se njegov suigrač i jedini preostali kandidat za naslov, Elfyn Evans, koji se kao i prošle godine morao zadovoljiti naslovom doprvaka.

Bio je na cilju Ogier usred sveg slavlja pomalo zbunjen. “Jesmo li pobijedili na mitingu ili ne?! U svom svom uzbuđenju, nisam ni čuo što je Kaj Lindström, vođa tima, rekao na radiju. Ne znam što bih rekao - nevjerojatno je."

Sebastien Ogier je u posljednjih devet sezona osvojio čak osam svjetskih naslova. - Fotografija: WRC

U trenutku slavlja bilo je Ogier podsjetio i na svog dugogodišnjeg suvozača Julien Ingrassia, koji će konačno završiti karijeru i iduće godine kada će Ogier natječući se samo u pojedinačnim relijima, više neće sjediti uz osmerostrukog WRC prvaka. "Ovaj tip je prava legenda" je Ogier na svoj način odao počast svom dugogodišnjem partneru u trkaćem automobilu.

Toyota je s dvostrukom pobjedom nakon 2018. po drugi put u tekućem razdoblju WRC osvojio naslov svjetskog prvaka u prvenstvu proizvođača. Treće mjesto u ukupnom poretku pripalo je trkačici Hyundai, Danska Sorda.

Prije utrke za VN Katara: BOTTAS tri, VERSTAPPN pet mjesta PENAL!

VN Katara: HAMILTON sužava iza VERSTAPPNA, ALONSO treći